Pressiat طراح جنسیتی است که در پاریس مد می شود

یکی از هیجان انگیزترین نمایشگاههای هفته مد پاریس امسال در یک باشگاه کم نور در قلب پیگال برگزار شد. اوایل این ماه، برچسب Pressiat مجموعه بهار 2022 خود را به نمایش گذاشت – مدل‌ها، مجری‌ها و هنرمندان برجسته در لباس‌هایی که شبیه زره‌های گوت ویکتوریایی در آینده بودند، از میان چراغ‌های بارق چشمک زن عبور کردند: کت‌هایی با لبه‌های خام، کت‌های بی‌کیفیت به رنگ صورتی نئون، پفی آستین با چرم چند لایه و لباس مجلسی پوشیده شده. با توجه به زیبایی و موقعیت مکانی ، تعجبی ندارد که طراح در همان حلقه های میکول لامی ، نماد گوت ، که او را از Manko Club ، کاباره پاریسی می شناسد ، که درهای خود را در سال 2019 بست ، دوید.

Pressiat ، که اکنون فقط در فصل دوم خود است ، توسط Vincent Garnier Pressiat تأسیس شد ، که می خواست سیالیت جنسیتی را در قلب برچسب قرار دهد. او می گوید: “من نمی خواهم یک لباس یک ژانر را تعریف کند ، من می خواهم آن یک واحد باشد و اگر بخواهیم آن را بپوشیم ، کاملا امکان پذیر است.” “من این ایده را دوست دارم که زنانگی را می توان در مردان نشان داد و برعکس. پوشاک بیان خود شخص است – ما نباید مسدود شویم زیرا لباس یک ژانر را مشخص می کند. تمام لباس‌های من برای همه جنسیت‌ها طراحی شده‌اند.»

برای نمایش بهار 2022 ، که در باشگاه لو روژ – فضایی که توسط برجک های باروک و ستون های مارپیچی تزئین شده بود – برگزار شد ، پرسیتا از دوران کولی ها در چندین اجتماع ، آزادی و سفر و استیوی نیکس در دوران Fleetwood Mac خود الهام گرفت. ارجاع به گلم راک، میک جگر، و گروه The New York Dolls نیز در سراسر مجموعه به شکل‌های دراپه‌ای، شکل‌های بزرگ، کتانی، ته زنگی و البته پولک‌های پولک دیده می‌شد.

پشت صحنه در ارائه Pressiat.

پشت صحنه در ارائه Pressiat.

پرسیات از Chambre Syndicale de la Couture Parisienne فارغ التحصیل شد و قبل از راه اندازی خانه خود در John Galliano، Maison Margiela، Saint Laurent و Balmain کار کرد. طراح می گوید که می خواهد لباس هایی برای “مردان حساس که مایل به نشان دادن نقش زنانگی در آنها هستند ، و همچنین زنان با ظاهر فاتح” ، تولید کند.

او با بیان جزئیات آنچه در برخی از رایج ترین خانه های مد در پاریس آموخته است، می گوید: «در مارجیلا، تأثیر جزئیات و تاریخ لباس به من الهام بخش شد. “در سنت لوران ، حس ظرافت پاریسی و در Balmain ، حجم و تزئینات و همچنین جنبه تجاری لباس.”

افزایش سیالیت جنسیتی در مد را نمی توان انکار کرد ، اما در بالاترین سطوح دنیای مد ، ممکن است کمتر از آنچه در خیابان ها دیده می شود دیده شود. از بین همه نمایش های پاریس در طول هفته مد ، فقط تعداد کمی برچسب وجود داشت – ویوین وست وود و راف سیمونز در میان آنها – که خطوط جنسیتی مبهم را برای بهار 2022 آزمایش کردند. این بخشی از چیزی است که باعث می شود Pressiat بسیار جذاب باشد: با ترکیب کدهای سنتی از دوران ویکتوریا و دهه 70 ، که هر دو دوره هایی از سبک های عمیقاً بیش از حد جنسیتی بودند ، او در حال بازسازی بافت شباهت های تاریخی به جامعه مد امروزی است.

نگاهی به مجموعه بهار 2022 Pressiat.

با حسن نیت از Pressiat

به عنوان مثال، کت‌های چرمی مجسمه‌سازی شکلی کاملاً جدید به شانه‌ها می‌دهند، در حالی که کرست‌ها شکل پوشنده را به شکل ظاهری تغییر می‌دهند که بسیاری با آن آشنا شده‌اند، زیرا سبک کرست در همه جا به‌وجود می‌آید. پرسیات می افزاید: «دوران ویکتوریایی منبع ظرافت بی پایان است، الهام بخش زیادی به من می دهد. “چه برای مردان باشد یا زنان. برای این فصل ، این چیزهای زیادی است که باید به وسایل و ریاضت اقتصادی که می توانید در آن مدت پیدا کنید ادامه دهید. “

برخی از لوازم اصلی Pressiat شامل تی شرت های نازک “لباس زیر زنانه” با قلاب زاویه ای و بسته شدن چشم ها از جلو است. کاپشن های کت و شلوار باریک و شانه تیز ؛ شلوارهای چرمی با بستن بند کرست در سراسر ساق پا ، و جلیقه های چرمی سفت با شانه های نوک تیز ، به نام “ژیلت شیطانی” نامیده می شود. اگر این اسامی باعث ایجاد شادی در شما می شوند ، عمدی است. او می‌گوید: «دوست دارم مردم ظرافت‌های عجیب و غریب را با کمی طنز حفظ کنند و احساس قوی و اعتماد به نفس داشته باشند. “من این ایده را دوست دارم که می توانی در لباس من احساس زره کنی، دست نخوردنی اما حساسی.”