اگنس گوند با تبدیل بشردوستانه در هنر به پایان نرسیده است

اگنس گوند در اوایل این هفته به من گفت: “خب، من یک لیختن اشتاین دیگر را فروختم.” از دهان او – و شاید فقط مال او – به نظر نمی رسد که این چیزی شبیه braggadocio هنری با تراشه آبی باشد. میلیون ها دلاری که این نیکوکار و مجموعه دار 85 ساله اخیراً از فروش خود به دست آورده است. آینه شماره 5 فقط یک لحظه در اختیار او بودند: توسط دادگاه عالی تحریک شدند دابز او آنها را مستقیماً به Groundswell فرستاد، یک شبکه ملی از گروه‌های مدافع، و تلاش‌های لابی‌کننده برای آزادی تولید مثل برای همه در میشیگان. در مورد 100 میلیون دلاری که گوند با جدایی از کار مورد علاقه‌اش در مجموعه‌ای که از اواخر دهه 60 ساخته است، لیختن اشتاین به دست آورد. شاهکار? آن‌ها به راه‌اندازی صندوق هنر برای عدالت پرداختند، یک گروه اعطایی با زمان محدود و با هدف استفاده از هنر به عنوان وسیله‌ای برای پایان دادن به حبس‌های جمعی. شش سال پس از نیویورک تایمز این خبر را تحت عنوان “آیا اگنس گوند آخرین فرد ثروتمند خوب است؟” پوشش داد، بسیاری استدلال می کنند که پاسخ مثبت است.

نمونه موردی: صدها هنرمند، اهداکننده و فعالی که در سراسر افتتاحیه سه شنبه شب “عدالتی بدون عشق” در گالری بنیاد فورد، که منادی نزدیک شدن به پایان شش نمایشگاه هنر برای عدالت (یا A4J) است، گوند را ستودند. -دوران سال به یاد آوری که بنیانگذار آن در دو سخنرانی جداگانه گفت: «همانطور که می‌دانید من از این نوع توجه خوشم نمی‌آید.» او در عوض ترجیح می‌دهد روی کسانی تمرکز کند که «کار را انجام می‌دهند» – یعنی پولی را که A4J جمع‌آوری کرده است – مانند دیزی دزروسیرز، مدیر و متصدی ارشد گالری Gund کالج کنیون (به نام برادر اگنس، گراهام)، که از A4J اطمینان حاصل کرد. آواز قو این گروه را با سرپرستی هنرمندان جامعه خود در بر می گیرد. ببینید: Faith Ringgold که تصمیمش برای انتقال نقاشی دیواری جزیره Rikers به ​​موزه بروکلین به تعهد A4J برای جایگزینی آن بستگی دارد. و مری انوک الیزابت باکستر، که بعد از اینکه A4J فیلم خود را با الهام از 43 ساعتی که در حین زایمان در زندان فیلادلفیا سپری کرد، یک جایزه دریافت کرد.

مری الیزابت انوک باکستر یک کودک با استعداد (2023) ادامه کار او برای بررسی تعصبات بزرگسالی علیه کودکان سیاه پوست است. سلف پرتره حاوی اسنادی از جمله ارزیابی های روانشناختی، تشخیص های اشتباه و پیشنهادات بورسیه است که او قادر به پذیرش آن نبود.

عکس از سباستین باخ

ایمان رینگگلد ایالات متحده آتیک (1972)، که در «عدالتی بدون عشق» مشاهده می شود، اقدامات خشونت آمیز انجام شده در سراسر آمریکا را ترسیم می کند.

با حسن نیت از گالری های ACA و گالری بنیاد فورد.

A4J در طول سال ها حداقل ده ها نمایش را تامین مالی کرده است. (برای یکی از برجسته‌ترین آن، “Marking Time: Art in the Age of Mass Incarceration” در MoMA PS1، اهل نیویورک نوشت که «تصور یک نمایشگاه ضروری‌تر سخت است». یکی از دریافت کنندگان آن نقش کلیدی در بازگرداندن حق رای به فلوریدیایی‌هایی که قبلاً زندانی شده بودند، داشت. دیگری وثیقه نقدی و هزینه های پس از محکومیت را در نیواورلئان، هیوستون و سنت لوئیس لغو کرد. در مجموع، این صندوق بیش از 125 میلیون دلار به هنرمندان و گروه‌هایی که با مأموریت خود همسو هستند، در 30 ژوئن به پایان می‌رسد، همان تاریخی که «عدالتی بدون عشق» در شریک دیرینه‌اش، بنیاد فورد بسته می‌شود.

هلنا هوانگ، دارن واکر، اگنس گوند و دیزی دزروسیرز در جشن افتتاحیه «عدالتی بدون عشق نیست».

عکس توسط جین کراتوچویل، توسط گالری بنیاد فورد.

چرا غروب آفتاب A4J در حالی که توانسته است در میان چنین سال‌های پرمشغله‌ای کارهای زیادی انجام دهد؟ برای یکی، A4J بی پول است. در واقع، پایان کار قرار بود یک سال پیش باشد، قبل از اینکه مکنزی اسکات نیکوکار و هنرمند جولی مهرتو به پایان برسند (دومی با پیشی گرفتن گوند و فروش یکی از آثار او به قیمت 6.5 میلیون دلار). اما طول عمر نسبتا کوتاه A4J نیز مستقیماً با موفقیت آن مرتبط است. هلنا هوانگ، مدیر پروژه A4J خاطرنشان می کند که یک صندوق با زمان محدود، فوریتی را ارائه می دهد که می تواند در حوزه بشردوستی سنتی نادر باشد. او می‌گوید: «بسیاری از مسائلی که بشردوستانه به آن‌ها دامن می‌زنند، بلندمدت هستند، اما ما فکر می‌کنیم که ارزش واقعی این است که اعلام کنیم کاتالیزور می‌شوید و پول را به سرعت منتقل می‌کنید. شما می توانید بنشینید و فکر کنید و فکر کنید، اما – همانطور که اگنس همیشه به ما یادآوری می کند – زمانی که مردم رنج می برند نشستن دور هم معنی ندارد.

جولی مهرتو که نقاشی خود را فروخت امتیاز مخالف (2019-21) برای طولانی کردن دوره پنج ساله اصلی Art for Justice، کمک کرد دستکش لاستیکی (2018) به نمایشگاه “عدالتی بدون عشق” بنیاد فورد.

عکس از تام پاول. با حسن نیت از گالری ماریان گودمن و گالری بنیاد فورد.

جسی کریمز ماریون (2021) بخشی از یک سریال در حال انجام است که در آن هنرمندان از لباس های فردی که در حال حاضر در زندان است، لحاف می سازند و خاطره مورد علاقه آنها را از آخرین باری که در خانه بودند به تصویر می کشند.

با حسن نیت از جسی کریمز و گالری بنیاد فورد

علاوه بر این، پایان A4J فقط فنی است. نکته این است که جامعه ای ماندگار ایجاد کرده است – برای مثال شامل کدنویس الیزابت الکساندر است که به تازگی 125 میلیون دلار به یک ابتکار شبیه به A4J به نام Imagining Freedom از طریق نقش خود به عنوان رئیس بنیاد ملون متعهد شده است. از همان ابتدا، هدف Gund این بود که همه افراد در شبکه A4J به همکاری با یکدیگر ادامه دهند – به سیستمی پایبند باشند که هوانگ از آن به عنوان “روش های اهداکنندگان متحد” یاد می کند. هوانگ دیدگاه اصلی گان را به یاد می آورد: “او مثل این بود که من نمی خواهم پول را در یک زمان تجزیه و تحلیل کنم یا یک موقوفه یا زیرساخت بزرگ ایجاد کنم – بیایید اکنون آن را پایین بیاوریم.” بیایید از بنیاد فورد و مشاوران بشردوستانه راکفلر استفاده کنیم، اجازه دهید تعداد انگشت شماری از کارمندان 100 میلیون دلار به افرادی که کار را انجام می دهند انتقال دهیم – و مهمتر از همه، بیایید آن را به سرعت انجام دهیم.

از آنجایی که دیدن اینکه چه می تواند موثرترین تلاش های بشردوستانه در جهان هنر باشد، مایوس کننده است، آینده – از جمله فصل بعدی گان – به هوانگ امید می دهد. او می‌گوید: «مسلماً افراد و سازمان‌هایی وجود دارند که به آن متمایل شده‌اند و کنجکاو هستند که ما آن را «سس مخفی A4J» می‌نامیم. و برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی، آنها می‌توانند به مدل‌سازی از گاند ادامه دهند، که در ۸۵ سالگی هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت نشان نمی‌دهد – حتی اگر از نظر آثار هنری قابل فروش در مجموعه‌اش «می‌ترسد که اینطور باشد». با این حال، A4J “تقریبا” تمام نشده است. او از ادامه حیات جزیره رایکرز طوری صحبت می کند که گویی یک شکست شخصی است. و با این حال، مطمئن باشید، گان فراموش نکرده است که در حال حاضر مهمترین تمرکز او، حقوق باروری است – و همچنین آنچه که امیدوار است بعدی او باشد، یعنی کنترل اسلحه.