Dior Chronicles Its Legacy در موزه بروکلین

تاریخچه وسیع طراحی ، زیبایی ، فرهنگ پاپ و هنر دیور در حال حاضر در اتاق پس از نمایش نمایش های متوقف کننده مد در موزه بروکلین ارائه شده است. نمایشگاه جدید با عنوان کریستین دیور: طراح رویاها دارای صدها کت بار ، دامن های بلند چای ، لباس های فوق العاده ، لوازم جانبی ، طرح ها و عکس هایی که بیش از 75 سال دیور را به عنوان یک لباس برتر در بر می گیرد. خانهبه و روز چهارشنبه ، 8 سپتامبر-درست همزمان با شروع هفته مد نیویورک ، خانه روز افتتاحیه را با یک مهمانی ستاره دار جشن گرفت.

لرد (که لباس مجلسی مشکی دیور و پمپ های مخصوص او را می پوشید و موهایش محکم به شینیون کشیده شده بود) ، و کیسی ماسگریوز ، چاپ پلنگ سر تا پا ، و بریتانی اوگریدی از حضور داشتند. نیلوفر سفید شهرت (دومی لورد را در آغوش بزرگی کشید و از دیدن خواننده بسیار خوشحال بود). همچنین مدیر خلاق زنان Dior ، ماریا گراتسیا چیوری ، که از پاریس به طور خاص برای این مراسم پرواز کرده بود ، در این ترکیب حضور داشت. در حالی که او در طبقه سوم در دادگاه هنرهای زیبا می چرخید ، طراح کمی در مورد روند کار با سرپرستان موزه بروکلین برای انتخاب ظاهر در نمایشگاه صحبت کرد.

ماریا گراتسیا چیوری و لورده

عکس توسط ایلیا S. Savenok/گتی ایماژ برای Dior

عکس توسط ایلیا S. Savenok/گتی ایماژ برای Dior
عکس توسط ایلیا اس. ساونوک/گتی ایماژ برای دیور

او گفت: “من دوست دارم که در داخل نمایشگاه ، همه طراحان مختلف را ببینید – نه فقط آقای دیور.” و در واقع ، بسیاری از نکات برجسته از کریستین دیور: طراح رویاها ارتباط چندانی با خود کریستین دیور ندارد.

اگرچه حتی چیوری تصدیق می کند که بنیانگذار خانه “یک طراح فوق العاده” است و استاندارد تأثیر فرانسه بر مد جهانی را تعیین کرده است ، اما کادر طراحانی که از او پیروی کردند نیز اثری از خود برجای گذاشته اند. در این نمایش که به ترتیب زمانی کار می کند ، قطعاتی از سران سابق خانه از جمله ایو سنت لوران ، که دو سال در کنار کریستین دیور کار می کرد ، نمایش داده می شود. جانفرانکو فر و آستین های پف دار چشمگیرش روی لباسهای ابریشمی ؛ رف سیمونز ، بخشش کوچک بود اما هنوز نفس گیر بود. و ، البته ، جان گالیانو (ما اشاره کردیم که آثار او بیشترین عکس های آیفون را برانگیخت.)

بخش جان گالیانو در کریستین دیور: طراح رویاهابه

عکس Tayfun Coskun/خبرگزاری آناتولی از طریق گتی ایماژ

این نمایشگاه به صورت نیم دایره اجرا می شود و نکات برجسته ای از دوران کنونی چیوری (مملو از ظاهر اولین نمایش کوتور او در دیور ، و تی شرت معروف “ما باید همه فمینیست باشیم”) را نشان می دهد ، و دارای رنگی بسیار رضایت بخش است. wall of ephemera: عینک آفتابی ریحانا ، لاک ناخن قرمز و رژ لب ، مینیاتوری از سال 1945 Dior’s Théâtre de la Mode.

عکس Tayfun Coskun/خبرگزاری آناتولی از طریق گتی ایماژ

داخل باغ در محوطه هنرهای زیبا.

عکس توسط ANGELA WEISS/AFP از طریق Getty Images

عکس توسط ANGELA WEISS/AFP از طریق Getty Images

این نمایش با “باغ” به پایان می رسد – یک کرسندو که در آن نکات برجسته از باند دیور در طول سالها روی حلقه ای که روی دیوار قرار گرفته بازی می کنند. مانکن هایی که لباس مجلسی بر تن دارند دیوارها را پوشانده اند و صداهای طبیعت به آرامی در فضای رویایی پخش می شوند.

بخش مارک بوهان در کریستین دیور: طراح رویاها

عکس Tayfun Coskun/خبرگزاری آناتولی از طریق گتی ایماژ

با همه عظمت و جلوه بصری ، قسمت مورد علاقه نمایشگاه چیوری در گوشه ای نوجوان از منطقه زمانی طراحان واقع شده است. او گفت که بخش مارک بوهان ، پر از کت و شلوارهای رنگی و دامن های 30 ساله حرفه ای او در خانه ، باید دیدن شود. “او یکی از مهمترین طراحان بود [at the house]”چیوری افزود. “من فکر می کنم ، به نوعی ، او مدرن ترین زنان تاریخ Dior را ساخته است.”