“LuLaRich” چیزی بیش از یک مستند در مورد کلاهبرداری با ساق است

خوش آمدید به دبلیو باشگاه تلویزیونی، که در آن دبلیو سردبیران مجله یک برنامه تلویزیونی را انتخاب می‌کنند که تماشای آن را به شما توصیه می‌کنند. انتخاب های ماه نوامبر ما منتخبی از فیلم های مستند خواهد بود. این هفته، سیسردبیر ulture بروک مارین آمازون پرایم را توصیه می کند LuLaRich، که چیزی بیش از یک مستند در مورد ساق است.

امسال، به نظر می‌رسد که تعداد سریال‌های مستند تولید و توزیع شده توسط پلتفرم‌های پخش مختلف که زندگی من را اداره می‌کنند، بسیار افزایش یافته است. اعتراف می کنم که من روی چند نفر خوابیده ام. یکی از آن مستندها است LuLaRich، تحقیقات چهار قسمتی در مورد برند ساق پا LuLaRoe و اینکه چگونه مدل کسب و کار بازاریابی چند سطحی آن بر زندگی فروشندگان و مشتریانش ویران کرد.

LuLaRoe قبل از اینکه وارد قلمرو شلوار لی شود، به عنوان یک شرکت دامن ماکسی شروع به کار کرد. من هرگز هیچ یک از این دامن ها یا شلوارهای ساق پا را در خوراک خود ندیده بودم، اگرچه در مستند – که شامل مصاحبه با بنیانگذاران شرکت DeAnne و Mark Stidham و همچنین خرده فروشان سابق LuLaRoe است – توضیح داده شده است که این شرکت در دهه 2010 بسیار محبوب شد، به ویژه در فیسبوک و اینستاگرام

مارک استیدهام، یکی از بنیانگذاران، می گوید: «ما در تجارت لباس نیستیم، ما در تجارت مردم هستیم. مطمئناً- زمانی که سریال نشان می‌دهد که چگونه مدل MLM شرکت او نه تنها خرده‌فروشان شرکت را به بدهی کلاهبرداری می‌کند، این موضوع کاملاً مشخص می‌شود، بلکه چگونه بنیان‌گذاران را به راه‌اندازی یک فرقه متهم می‌کنند. بله یک فرقه

مقالات جدید خواندنی  بهترین فروش مد روز یادبود برای خرید اکنون

بازاریابی چند سطحی است از نظر فنی قانونی، در صورتی که شما تعجب می کنید. همانطور که در مستند توضیح داده شد، مدل کسب و کار چند دهه پیش با شرکتی به نام Nutrilite (یک مکمل غذایی) آغاز شد که راه را برای Amway هموار کرد، شرکتی که فروشنده را به مشتری تبدیل کرد. در مدل MLM، یک شرکت با ضرب تعداد فروشندگانی که با کارمزد به شرکت خرید می کنند، درآمد ایجاد می کند. فرقی نمی‌کند محصول چه باشد – می‌تواند محصولات زیبایی، مکمل‌های “سلامتی” یا حتی همانطور که در مستندهای HBO نشان داده شده باشد. نذر، که انفجار فرقه NXIVM در آمریکای شمالی را شرح می دهد، سمینار “خودیاری”. که در LuLaRich، این ساق است. شما می توانید یک مفهوم را به عنوان بخشی از یک MLM بفروشید، و تا زمانی که سطوح کافی از فروشندگان وفادار داشته باشید که هم مشتری و هم استخدام کننده باشند، افراد یا افرادی که در بالا قرار دارند جریانی از درآمد خواهند داشت.

این همه در قسمت اول مجموعه چهار قسمتی توضیح داده شده است. به نظر می رسید که LuLaRoe منشأ قانونی داشته باشد. اما بعد اتفاقات عجیبی شروع شد. به نظر می‌رسید که طرح‌های ساق‌دار نشانه‌های جنسی است. موجودی با آنچه فروخته می شد مطابقت نداشت. در اپیزود اول به تنهایی – و من حتی شوخی هم نمی‌کنم، با این حال واقعاً آرزو می‌کنم که بودم – صدایی از خرده‌فروشان سابق LuLaRoe شنیده می‌شود که می‌گویند: «کل خانه بوی شلوارهای گوز مرده می‌داد.»

همچنین چند حکایت عجیب از بنیانگذاران LuLa Roe، Stidhams، که اعضای مفتخر کلیسای عیسی مسیح مقدسین آخرالزمان (به عبارت دیگر، کلیسای مورمون) هستند، وجود دارد. تعدادی از 14 فرزند بنیانگذار LulaRoe به فرزندی پذیرفته می شوند و یکی از آن بچه های خوانده شده با یکی از دختران بیولوژیکی بنیانگذاران ازدواج کرده است، اگرچه والدین به طور جدی به بیننده اطمینان می دهند که نسبت خونی آنها صفر است و هرگز در یکسان بزرگ نشده اند. خانه با هم و آنچه وحشی‌تر است این است که نام اصلی دی آن استیدهام استارت‌آپ بود. واقعاً عجیب تر از داستان است.

مقالات جدید خواندنی  لیدی گاگا هنگام تبلیغ «خانه گوچی» از گوچی سر تا پا استفاده می کند

LuLaRichبه کارگردانی جنر فورست و جولیا ویلوبی ناسون، گاهی اوقات شبیه یک تقلید از یک طرح MLM است، نه گزارشی واقعی از رویدادهای واقعی. در حین تماشا، مجبور شدم چند بار به خودم یادآوری کنم که این کار نیست دنبال مهمونی گشتن طرح فرعی واقعاً این اتفاق افتاد و همانطور که در مستندات مشخص شد، بعداً اقدامات قانونی علیه این شرکت انجام شد. اما من پایان را برای شما اسپویل نمی کنم – این سریال را باید دید تا باور کرد.