Gillian Laub عکاس در پروژه جدید خود ، “مسائل خانوادگی”

راه های دیدن یک مجموعه مصاحبه است که استعدادهای پشت دوربین را در زمینه عکاسی و فیلم برجسته می کند. در ویرایش این هفته ، مایکل بکرت ، ویرایشگر تصاویر ، با عکاس و فیلمساز گیلیان لاوب ، که دو دهه اخیر زندگی حرفه ای خود را صرف دفاع از جان باختگان تروریسم در خاورمیانه کرده است ، گفتگو می کند (شهادت، 2007) ، و افشای آثار دائمی جداسازی در جنوب آمریکا (آیین های جنوبی، 2015). در جدیدترین کارش ، مسائل خانوادگی، لاب دوربین را روی خود و بستگانش می چرخاند و پویایی عاشقانه ای را آشکار می کند که در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ، هنگامی که خانواده لاوب تصمیم گرفتند از دونالد ترامپ ، نامزد ریاست جمهوری وقت حمایت کنند ، بزرگترین چالش خود را نشان داد. مجموعه کارها یکی از شگفت انگیزترین و بهترین صادق ترین های لاوب است. در کتاب منتشر شده توسط دیافراگم ، او تصاویری از عزیزان خود را با زیرنویس های خام و اعتراف آمیزی جفت می کند که نه تنها گرایش احساسی و سیاسی هر موضوع ، بلکه خود لاوب را نیز آشکار می کند. این مجموعه همچنین از 24 سپتامبر تا 10 ژانویه 2022 در مرکز بین المللی عکاسی نیویورک به نمایش در می آید.

در طول کتاب خود ، تنش و درگیری گاه به گاه بین هویت خود به عنوان یک هنرمند لیبرال و تربیت ممتاز و محافظه کارانه خود را به طرز چشمگیری صادقانه بررسی می کنید. شما داستان تماشای انتقاد همکلاسی های خود را در مدرسه هنر از یک زوج “نخبه” که در خیابان راه می روند و معلوم می شود پدربزرگ و مادربزرگ محبوب شما هستند ، بیان می کنید. شما بلافاصله پس از شرکت در راهپیمایی زنان از والدین حامی ترامپ در یک بار در هتل در واشنگتن دی سی عکاسی می کنید. شما به عنوان یک واسطه بین خانواده نامزد خود ، که می خواهند عروسی شما متواضع باشد ، و والدین خود ، که خواهان چیزهای زیاده خواهی هستند ، عمل می کنید. آیا همیشه می خواستید این تجربیات را به هنر تبدیل کنید؟ من تعجب می کنم که آیا این تقریباً تنها راهی است که می توان به آن وجود منحصر به فرد پاسخ داد.

وقتی بیش از 20 سال پیش شروع به عکاسی از خانواده ام کردم ، پیش بینی نمی کردم که فرم نهایی چگونه باشد. من وقتی کار را شروع می کنم هرگز این کار را نمی کنم. من همیشه از کارهای مربوط به خانواده الهام گرفته ام و همه کارهای من ریشه در خانواده و اجتماع دارد ، اما تنها در چند سال گذشته برای من به عنوان یک کتاب متبلور شده است. من ذاتاً می دانستم که چیزی وجود دارد که برای من لازم است که آن را کشف کنم ، به همین دلیل است که من این کار را برای مدت طولانی انجام می دهم. اما ، مانند همه پروژه های من ، زمان بردن به طول انجامید. من عجله ای نداشتم ، با اعتماد به اینکه آن زمان حقیقت روایی و احساسی موردنظر من را آشکار می کند. من همچنان کار می کردم و کار می کردم و لایه ها را جدا می کردم.

من بیشتر به پیچیدگی ، تفاوت های ظریف و تناقضاتی که در همه ما و همه جا وجود دارد علاقه دارم. اگرچه این یک کتاب عکس است ، کلمات به اندازه تصاویر مهم هستند. برای من این تنها راه بیان همه لایه ها بود.

گیلیان لوب ، پدربزرگ به مادربزرگ کمک می کند، 1999 ، از مسائل خانوادگی (دیافراگم ، 2021). © گیلیان لاوب

گیلیان لوب ، تناسب لباس عروس، 2008 ، از مسائل خانوادگی (دیافراگم ، 2021). © گیلیان لاوب

با توجه به اینکه کار شما در مورد روشن کردن وحشت جدایی طلبی و پیامدهای نفرت بوده است ، نمی توانم از خودم بپرسم که آیا در طول سال 2016 لحظاتی داشته اید که صادقانه فقط با خود فکر کرده اید ، چگونه والدین من می توانند از ترامپ حمایت کنند ، بلکه همچنین از کار من حمایت می کند؟ آیا آنها حتی دو کتاب اول عکاسی من را خوانده اند؟

وقتی متوجه حمایت پرشور آنها از ترامپ شدم ، بسیار ویران ، گیج و متعجب بودم. فقط برای من معنی نداشت چیزی که او بر آن متمرکز بود بسیار متضاد بود که آنها به عنوان مردم چه هستند و به چه چیز اهمیت می دهند. من همیشه پدر و مادرم را فردی حساس ، خوب ، صادق و سخاوتمند و مهربان می دیدم. هیچ کدوم برام منطقی نبود این یک بحران وجودی واقعی بود.

گیلیان لوب ، مامان بعد از یوگا، 2020 ، از مسائل خانوادگی (دیافراگم ، 2021). © گیلیان لاوب

در برخی موارد ، همه هنرمندان باید با این واقعیت آشتی کنند که والدین آنها نمی توانند بفهمند دقیقاً برای امرار معاش چه کار می کنند ، اما به عنوان فردی که به وضوح خانواده خود را دوست دارد و اکنون کارهای خارق العاده ای در مورد خانواده خود انجام داده است ، آیا درک خانواده شما از کار شما در نحوه تجربه و مشاهده آن نقش دارد؟

خوب ، من فکر می کنم این کمی آزمایش Rorschach است. شما نمی توانید نحوه مشاهده یا تفسیر مردم از هنر را کنترل کنید. هر کس عدسی و دیدگاه خود را به آنچه می نگرد و تجربه می کند می رساند. والدین من هر کاری را که انجام می دهم دوست ندارند ، اما به آن احترام می گذارند و این تنها چیزی است که من می توانم به آن امیدوار باشم. من بسیار عصبی بودم که این کتاب را با آنها به اشتراک بگذارم ، اما وقتی پدرم گفت: “چیزی که من بیشتر دوستش داشتم و به آن افتخار می کنم ، صداقت شماست.” این در مورد او ، خودخواهی او یا ظاهر او نبود ، اما او اهمیت می داد و به من احترام می گذاشت که چگونه در کارم صادق هستم. در مورد مادرم: خواندن او چیزهای سختی داشت ، اما او صددرصد از تصمیمات من حمایت کرد. این ، برای من ، تعریف عشق بی قید و شرط است.

نحوه توصیف شخصیت پدربزرگ و مادربزرگ ، به ویژه پدربزرگتان ، ایروینگ یاسگور ، بسیار زیباست. ایروینگ تجارت شخصی خود را ایجاد کرد ، که می تواند پایه و اساس موفقیت خانواده شما باشد. وقتی کار خود را به عنوان یک هنرمند آغاز کردید ، آیا تا به حال به شباهت های خود و پدربزرگ خود فکر کرده اید؟

من فقط می توانم امیدوار باشم که شباهت هایی وجود داشته باشد ، زیرا من اخلاق کاری خانواده ام را بسیار تحسین می کردم. نسلهای قبل از من به عنوان مهاجران فرار از یهودستیزی و قتل عام در شرق اروپا به آمریکا آمدند. آنها برای تعقیب رویای آمریکایی به اینجا آمدند. آنها انگشتان دست خود را تا استخوان کار کردند و از اینکه این کشور به آنها این فرصت ها را داد ، احساس شکرگزاری و افتخار کردند. من هم همین احساس را دارم ، اما حمایت و فرصت ها از زندگی ناشی می شود که آنها برای تأمین من بسیار تلاش کردند. من همیشه احساس مسئولیت عمیق می کردم که سخت کار کنم به دلیل امتیازاتی که به من داده شد. امیدوارم این موضوع را به فرزندانم منتقل کنم.

متوجه شدم شوهر شما ، تهل ، در کتاب بسیار نادر ظاهر می شود. کنجکاو هستم بدانم چرا چنین است.

خنده دار است ، زیرا برای من او سرتاسر این کتاب است اما من حدس می زنم به این دلیل است که او در کنار من بوده است در حالی که من سالها عکسها را تهیه کرده ام. تقریباً هر دو ما پشت لنز هستیم. او نویسنده است و ما دائما در مورد کار با هم صحبت می کنیم و فکر می کنیم ، بنابراین او کمتر موضوع است.

شما خواهر خود علی را فردی توصیف می کنید که در زندگی راهی معمولی را در پیش گرفت: در 26 سالگی ازدواج کرد و خوشبختانه در حبابی که والدین شما طراحی کرده اند ، وجود دارد. آیا احساس می کنید که شما و علی برخلاف یکدیگر شکل گرفته اید ، به این معنی که تجویز او برای قرارداد بیشتر به چشم انداز بیرونی و سرکش شما الهام بخشیده است؟ به نظر شما به عنوان فردی که با شور و اشتیاق زیاد خانواده خود را ثبت کرده است ، فکر می کنید روابط خواهر و برادر ما در شکل گیری خود ما چه نقشی دارد؟

رابطه ای که من با خواهرم دارم مثل هیچ رابطه ای نیست. من فکر می کنم خواهران پیوند خاصی دارند. اگرچه ما بسیار متفاوت بوده ایم و همیشه بوده ایم ، اما بافت پیوندی بیش از آنچه می توانم توصیف کنم وجود دارد. من مطمئناً سرکش تر بودم و او همیشه من را فردی عجیب می پنداشت. چیزهایی وجود دارد که ما در مورد دیگری نمی فهمیم ، ولی ما یکدیگر را دوست داریم و به آن احترام می گذاریم و این برای من مهمترین است.

گیلیان لوب ، تولد قرنطینه من، 2020 ، از مسائل خانوادگی (دیافراگم ، 2021). © گیلیان لاوب

از نظر فنی ، من دوست دارم که نور در تصاویر شما نشان می دهد که شما ساعت ها در تنظیمات کار کرده اید ، اما محتوای تصاویر شما با یک احساس گذرا بودن واقعی ثبت می شود – بیننده خوش شانس است که آنچه را که گرفته اید می بیند. آیا ساعت ها از همان تنظیمات عکس می گیرید یا وقتی به موضوعی مانند خانواده خود نزدیک می شوید ، خیلی سریع کار می کنید؟

در واقع هیچ فرمولی در اینجا برای من وجود ندارد. برخی از تصاویر بازآفرینی هایی هستند که ساعت ها در آنها کار کرده ام ، اما برخی دیگر لحظاتی خودجوش هستند. من دوست دارم که گاهی اوقات دشوار است که بگویم چه چیزی چیست. شما می توانید هر اندازه که می خواهید تنظیم ، برنامه ریزی و رقص کنید ، اما جادوی عکاسی و لحظات واقعی در قاب هرگز ناامید کننده نیست. این سحر و جادو است که من را از روزهایی که اولین دوربین خود را برداشته ام ، به عکاسی علاقه مند کرده است.

تا به حال در حرفه خود به چه چیزی بیشتر افتخار می کنید؟

به بینش ، روده و غریزه خود اعتماد دارم. بارها و بارها وجود دارد که من می توانم به دلیل خلاف و طرد شدن دچار فلج خلاقیت شوم. در طول این سالها موارد زیادی وجود داشته است. احساس اشتباه متوجه شدن احساس وحشتناکی است. اما من خودم را برداشته و فقط به کارم ادامه می دهم. من از افرادی که مرا در این راه همراهی کردند و از من حمایت کردند بسیار سپاسگزارم.