Adekunle Gold در ساخت موسیقی خارج از منطقه راحت خود

برای شماره سالانه “The Originals” ، ما از خلاقان – پیشگامان در زمینه هنر ، طراحی ، مد ، کمدی ، فعالیت و موارد دیگر – خواسته ایم تا بینش خود را در مورد وفادار ماندن به خود به اشتراک بگذارند. همه مصاحبه های امسال را اینجا بخوانید.

شما استراحت بزرگ خود را در حدود 2015 ، در ژانری که در نیجریه به عنوان highlife شناخته می شود ، کسب کردید ، اما چند سال بعد هنگامی که به صداهای Afropop متمرکز شدید ، واقعاً منفجر شد. قطعه “Pretty Girl” شما در رتبه پنجم جدول بیلبورد قرار گرفت. اولین کسی که به شما پی برد که می توانید مسیر خود را در صنعت موسیقی دنبال کنید چه کسی بود؟

سس ، تهیه کننده و دوست من. من خودم به تدریج به آنجا می رسیدم ، اما وقتی شروع به کار کردیم ، در پایان سال 2018 ، او واقعاً ذهن و گوش من را برای امتحان صداهای جدید باز کرد. به عنوان مثال ، وقتی من از او ضربان می خواهم ، بیت هایی را برای من ارسال می کند که حتی از راه دور نزدیک به چیزی نیست که من با آن راحت هستم. و من می گویم: “یو ، تو مشغول چه کاری هستی؟” اما من نیز کنجکاو هستم ، بنابراین سعی می کنم. سپس ما در استودیو خواهیم بود و من می گویم: “بله ، می دانید چیست؟ من می تونم این کار را انجام دهم.”

آیا امتحان کردن رویکرد جدید پس از آنکه قبلاً با چیزی متفاوت به موفقیت رسیده بود ، ترسناک بود؟

من مجبور بودم این ترس را پشت سر بگذارم که هوادارانی که از روزهای پرمشغله من را دوست داشتند ترک کنند. من افرادی را داشتم که قبلاً به من اعتقاد داشتند و فکر نمی کردند این کار به نتیجه برسد. برخی از آنها رفتند و اشکالی ندارد. من از افرادی که دیدگاه را درک کردند سپاسگزارم. معلوم شد که یکی از بهترین تصمیماتی است که من در زندگی ام گرفته ام: ایجاد این تغییر ، افزایش ، اجازه دادن به خودم برای شنیدن صداهایی که در آن زمان راحت نبودم. این کار با آهنگ “قبل از بیدار شدن از خواب” شروع شد – در آن زمان بود که متوجه شدم می توانم کارهای بیشتری انجام دهم.

با گوش دادن به چه موسیقی بزرگ شدید؟

زندگی پر جنب و جوش. من به King Sunny Adé ، Ebenezer Obey ، Kwam 1 و Sikiru Ayinde Barrister گوش دادم. فریاد بزنید به پدرم-او به معنای واقعی کلمه آهنگهای این افراد را در هنگام رفتن به مدرسه و بازگشت به خانه می نوازد.

شما چه کسی را اصلی می دانید؟

من اصلی هستم من چیزها را مجبور نمی کنم چیزی که من احساس می کنم همان چیزی است که من بیرون می آورم. بدون ترفند ، بدون حقه بازی غیر ضروری PR. من فقط موسیقی خود را می سازم ، تبلیغ می کنم و می روم.

به نظر شما اصلی ترین کیفیت شما چیست؟

من فقط نمی دانم چگونه متوقف شوم. اگر چیزی می خواهم ، فقط به دنبال آن می روم. و متاسفانه نمی دانم چگونه نه را برای پاسخ بگیرم. یک چیزی که به خودم می گویم این است که بدترین اتفاقی که می افتد چیست؟ اگر حتی تلاش نکنم بیشتر ناراحت می شوم.