9 چیز واقعی آمریکایی در مورد ملا مت با موضوع مد آمریکایی

موضوع اصلی مت گالای 2021 ظاهراً “در آمریکا: واژه نامه ای از مد” بود. بنابراین ، گیج کننده بود که تعداد زیادی از شرکت کنندگان لباس های طراحان اروپایی را انتخاب کردند.

مطمئناً مد در سراسر حوض یک سنت بزرگ دارد. اما تاریخ مد آمریکایی به همان اندازه غنی از زیبایی ، شعر ، نمادگرایی و قدرت است. در دهه 1920 ، فلپرها با لباس های برش مستقیم خود را از قرن ها کرست های دردناک و خطرناک رها کردند. سوفراژت ها ، که چالش خود را در اقناع قلب و ذهن می دانستند ، سفید پوشیدند تا هدف خود را تا آنجا که ممکن است برای عموم مردم آمریکا خوشایند باشد. سیاست احترام ، در نگاه دور ، شایسته انتقاد است ، اما فعالان در جنبش حقوق مدنی به همین دلیل از کت و شلوار و لباس کلیسای یکشنبه استفاده کردند. بعداً ، پلنگ های سیاه لباس های مشکی و موهای طبیعی را پیشگامی کردند تا خشم خود را با میراث نژادپرستانه آمریکا نشان دهند ، نگاهی که در میان فعالان امروز برابری نژادی دوباره ظاهر شده است – بیانسه در اجرای سوپر بول “Formation” از آن سبک نمادین قدردانی کرد.

آمریکا آنقدر سبک مد ایجاد کرده است که امروزه اساس هویت فرهنگی ما را تشکیل می دهد. نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز به درستی اشاره کرد که او یک زن رنگین پوست طبقه کارگر در یک رویداد تونی بود ، اما این ثابت می کند که این کشور توسط افرادی ساخته نشده است که لباس های شیک خود را می پوشیدند. پس از آن نتیجه می گیرد که چند نمونه آمریکایی واقعی و متفکر در مت گالا با موضوع آمریکا تقریباً کاملاً از زنان رنگین پوست بود. از Quannah Rose Chasinghorse در جواهرات فیروزه ای بومی گرفته تا الهام بخش قدرتمند Gabrielle Union در پشت لباس Iris van Herpen او ، در اینجا چیزی است که موضوع Met Gala را زنده کرد.

مقالات جدید خواندنی  نگین بار - بزرگ ترین و مجهز ترین باربری شهر تهران

Quannah Chasinghorse تنها فردی بود که واقعا لباس با موضوع

عکس: کوین مازور/MG21/Getty Images For The Met Museum/Vogue.

مدل و فعال بومی Quannah Chasinghorse روی این لباس نفس گیر توسط Peter Dundas برای Revolve روی فرش قرمز رفت. او هان گوئیچین (عمدتاً از آلاسکا و کانادا) و اوگلالا لاکوتا (عمدتا داکوتای جنوبی) است و همچنین ناواهو دست ساز نیز می پوشید. جواهرات فیروزه ای با احترام از عمه اش ، ژوسلین بیلی اوپشاو ، که به عنوان خانم ناواجو در سال 2006 لقب گرفت.

Nikkie de Jager ، هلندی ، از نماد LGBTQ+ ترن سیاه آمریکایی ادای احترام می کند.

Nikkie de Jager ، یوتیوبر زیبایی محبوب هلندی ، برای اولین بار در Met Gala از حوض عبور کرد. گل سر او ادای احترام به مارشا پی جانسون ، فعال سیاهپوست ، که به او کمک می کند جنبش برابری LGBTQ+ آمریکا را آغاز کند ، داده است. جانسون اغلب گلهای تازه روی موهایش می پوشید. د یگر آینه هایی را برای نشان دادن حرفه پیشگامانه خود اضافه کرد. کلمات گلدوزی شده در لباس نیز به مارشا ، که اغلب “P.” می گفت ، ادای احترام کرد. مخفف عبارت “Pay It No Mind” باشد.

منطقی است که نماد حاکم مد آمریکا یک زن رنگین مهاجر است – به هر حال ، مهاجران هدف فرضی از تاسیس این کشور را مشخص می کنند و بسیاری از فرهنگ آمریکایی مستقیماً از جوامع رنگی نشأت می گیرد. وقتی از او پرسیدند که لباس ریحانا با بالنسیاگا چگونه با تم مد آمریکایی صحبت می کند ، او به سادگی پاسخ داد: “می دانی چیست؟ من یک مهاجر هستم و این برداشت من از آن است. ” رونق.

آماندا گورمان مجسمه آزادی را کانال می دهد.

لباس مجلسی ورا وانگ ، برنده جایزه شاعر و میزبان مشترک آماندا گورمن ، تمام نت های مناسب روی فرش قرمز را زده بود ، اما سنگ محک او برای این ظاهر به زیبایی روی موضوع قرار داشت. یکی از معدود شرکت کنندگان که در واقع روی موضوع بود ، از مجسمه آزادی الهام گرفت و یک کیف کلاچ به شکل کتاب در دست داشت که روی آن نوشته شده بود “خسته شو به ما” ، که شعر را در پایین مجسمه تکرار می کرد.

کیم کارداشیان به نکته ای اشاره می کند.

آرتورو هلمز/MG21/سرگرمی گتی ایماژ/گتی ایماژ

چه چیزی آمریکایی تر از حمل سلاح های مرگبار در انظار عمومی است؟ جوک های بدبینانه خودشان را می نویسند ، زیرا لوازم جانبی انتخاب گریمز شمشیری بسیار واقعی از مارک بروکلین MSCHF بود که از اسلحه های اتوماتیک ذوب شده جعل شده بود-دقیقاً یک Colt AR-15A3 ووگبه گریمز گفت: با توجه به این که آمریکا هنوز زمانی که مردم هنوز با شمشیر می جنگیدند کشف نشده بود ، از یک شمشیر اروپای غربی از اواخر قرون وسطی در حدود 1400 الگو گرفته است.

لباس گابریل یونیون نشان دهنده تحول فرهنگی آمریکا بود.

گابریل یونیون ممکن است از خلق آیریس ون هرپن استفاده کرده باشد (ون هرپن هلندی است) ، اما الهام او برای این ظاهر مستقیماً از تجربه او به عنوان یک زن سیاه پوست در آمریکا ناشی می شود. یونیون می گوید: “برخی رنگ های مختلف را مشاهده می کنند ، برخی شکل های مختلف را می بینند ، اما تغییر می کند و این همان چیزی است که باید باشد.” W از ساختار متحول کننده لباس “وقتی حرکت می کنید ، باید تغییری ایجاد شود ، نباید ثابت باشد. “این باید برای برخی کمی عجیب باشد ، برای برخی دیگر زیبا ، برای برخی دیگر. شما باید بتوانید در مورد آن نظری داشته باشید که با نظر دیگران مطابقت ندارد زیرا در مورد تکامل آنچه در آمریکا اتفاق می افتد است. ”

لباس “مالیات بر ثروتمندان” AOC بیانیه ای سیاسی ایجاد کرد.

سابقه طولانی در اظهارنظرهای سیاسی در نمایشگاه های مد و رویدادهای فرش قرمز وجود دارد. نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز ، در وظیفه خود به عنوان نماینده کنگره از یک منطقه محلی ، با لباس سفارشی Brother Vellies با “مالیات بر ثروتمندان” نوشته شده با حروف قرمز غول پیکر در Met Gala شرکت کرد. در رسانه های اجتماعی ، نگاه او باعث انتقاد شدید چپ گرایان از سوسیالیسم عملکردی و نابرابری های ساختاری طبقاتی شد ، اما در instagram AOC ادعا کرد که “رسانه پیام است”. به عنوان یکی از معدود زنان لاتین آمریکایی در Met Gala ، حضور او به تنهایی توجه ما را می طلبد.

فعالان Black Lives Matter در خارج از مت تجمع کردند.

الکسی روزنفلد/اخبار گتی ایماژ/گتی ایماژ

آزادی بیان یکی از اصول اساسی آمریکا است. معترضان Black Lives Matter در خارج از موزه مت تظاهرات کردند و متأسفانه برخی از جوانان فعال رنگی توسط NYPD دستگیر شدند. متأسفانه ، این ممکن است واقعی ترین چیزی باشد که در مت گالای 2021 اتفاق افتاده است.