ویلی چاواریا تصویر بزرگتر را می بیند

ویلی چاواریا می گوید: «من به محدودیت هایی که یک طراح می تواند انجام دهد اعتقادی ندارم. “انعطاف پذیری زیادی در کار و آینده من وجود دارد.”

فرزند یک پدر مهاجر مکزیکی و یک مادر ایرلندی، چاواریا، 56 ساله، در دره سن خواکین کالیفرنیا بزرگ شد، جایی که او ناظر دقیق ظرافت های بیان سبک در جامعه خود بود. او که از استودیوی خود در بروکلین تلفنی صحبت می‌کرد، می‌گوید: «من حتی به آن به عنوان مد فکر نمی‌کردم، اما در مورد اینکه مردم چگونه خودشان را نشان می‌دهند، وسواس داشتم. وقتی بزرگتر شدم، متوجه شدم که شما می توانید از طریق طرز لباس پوشیدن خود با فرهنگ ها و گروه های مردم ارتباط برقرار کنید. اگرچه چاواریا می‌توانست روندهای محلی را در کتاب طراحی خود ثبت کند، اما متوجه شد که اگر می‌خواهد با خلاقان همفکرش تعامل داشته باشد، باید خانه را ترک کند. او می‌گوید: «در آن محیط شهری کوچک، مجلات و فیلم‌ها تبدیل به فرار شما می‌شوند. من خودم را در آن غرق کردم، اما می‌دانستم که در نهایت باید ترک کنم و به جایی بروم که بتوانم زیبایی پیدا کنم.»

این جستجو او را در اواسط دهه 1990 به سانفرانسیسکو هدایت کرد. او بخشی از صحنه باشگاه شد و شغلی در جو باکسر پیدا کرد، برچسب لباس زیر که به خاطر گرافیک صورتک و تبلیغات بی‌پروا معروف است. چاواریا می گوید: «من از انبار شروع کردم و به سمت بالا رفتم. این کار برای من بسیار مهم بود، اما زمان فوق‌العاده‌ای برای حضور در سانفرانسیسکو بود. شما فرهنگ هیجان انگیز از بریتانیا، موسیقی هاوس از شیکاگو، و تکنو در یک منطقه داشتید. زندگی شبانه فوق العاده شیک بود و یکی از بزرگترین تأثیرات من باقی مانده است.» این زیبایی‌شناسی راور در خط تولید Chavarria که در سال 2015 راه‌اندازی شد، به شکل لباس بافتنی فلورسنت و تاپ‌های مشبک ظاهر می‌شود. دیگر ارجاعات مهم شامل شلوارهای گشاد و کم پوشی است که او در اوایل دهه 90 در خیابان ها مشاهده کرد.

مقالات جدید خواندنی  اثبات بیشتر اینکه ریحانا و پسرش بهترین لباس دو نفره هستند

از سمت چپ: هیاندرا مارتینز و مونترو ظاهری از این کشور دارند ویلی چاواریامجموعه پاییز 2023.

در سال 1999، چاواریا پس از مدت کوتاهی در یک شهر ساحلی کالیفرنیا، جایی که باشگاه‌سازی را با ورزش‌های سه‌گانه تجارت می‌کرد و به عنوان طراح برای شرکت پوشاک دوچرخه‌سواری Voler کار می‌کرد، چاواریا برای شغلی در خط Ralph Lauren RLX به نیویورک نقل مکان کرد. او پنج سال را در آنجا گذراند و مقدمات مقدماتی هیپ هاپ را طراحی کرد. در سال 2010، او شرکت بازرگانی پالمر را افتتاح کرد، یک فروشگاه پوشاک مردانه در سوهو که اجناس قدیمی و لوازم اصلی لباس کار آمریکایی مانند Filson و Dickies را می فروخت.

او می‌گوید: «من در شرکت‌های بزرگ کار کرده‌ام، همه جنبه‌های چگونگی ساخت لباس و فروش آنها را دیده‌ام. زمانی که نام تجاری خود را راه اندازی کردم، فهمیدم که این فرصت من برای انجام کاری شخصی است. در یک نقطه، من حتی نمی دانستم که آیا این برند قرار است لباس باشد. من فقط می دانستم که می خواهم از کارم به عنوان یک کاتالیزور برای تغییرات مثبت استفاده کنم.”

مجموعه موفقیت آمیز Chavarria “Harder” برای پاییز 2017، این اخلاق را در بر می گیرد. او با الهام گرفتن از سازمان‌های فعال و لحظات نمادین نافرمانی مدنی، به جنبش قدرت سیاه، جنبش ترنسجندرها و ال موویمینتو چیکانو در تی‌شرت‌هایی با عباراتی مانند قدرت قهوه‌ای و قطعات لایه‌ای که سبک‌های خیابانی ال باریو را بازتاب می‌دهند، اشاره کرد. این پیام توسط بازیگران تقویت شد: چاواریا با اختلاط مدل‌های شناخته شده با موزیک‌های همه اقشار جامعه، این ایده را به وجود آورد که لباس‌هایش برای همه است. او می‌گوید: «در مد، ما به دیدن مردم عادت کرده‌ایم که چیزهای ساده را گران‌قیمت جلوه دهند، زیرا آنها از امتیاز برخوردارند. بسیار جالب‌تر است که آن تکه‌ها را روی افراد «عادی» بگذاریم و ببینیم که آنها لباس‌ها را با همان حس مالکیت و اقتدار حمل می‌کنند.»

مجموعه چاواریا که در روزهای اولیه ریاست جمهوری ترامپ به نمایش درآمد، با موضع سیاسی آشکار خود، توجه نهادهای مد را به خود جلب کرد. استیون کولب، مدیر اجرایی شورای طراحان مد آمریکا می گوید: «لباس های ویلی با فرهنگ و زمانه ای که ما در آن زندگی می کنیم صحبت می کند. او به جامعه‌اش اهمیت می‌دهد و شیوه‌ای که کارش میراث و تربیت او را نشان می‌دهد، برای بسیاری طنین‌انداز می‌شود.» در میان طرفداران او ستارگان مشهوری مانند جی بالوین وجود دارند که در نمایش پاییز 2023 چاواریا در ردیف اول حضور داشتند. بالوین می‌گوید: «چیزی که در مورد او دوست دارم، توانایی او در خلق زیبایی واقعی و خام به روش‌های مختلف است. او بدون کلیشه‌های دنیای مد، چیزهای ظریف‌تری را به دنیا می‌دهد.»

«Cruising» بهار 2018 که در بار نمادین همجنس‌بازی Eagle ارائه شد، فرهنگ عجیب و غریب را پذیرفت و صحنه‌های چرمی دهه‌های 80 و 90 را از طریق کلاه‌های تخت و کت‌های موتورسیکلتی مشکی بررسی کرد. «مردان واقعی» پاییز 2021 با نسبت‌های اغراق‌آمیز و همکاری با هنرمند ساد پاپی در مجموعه‌ای از تی‌های گرافیکی که فوراً فروخته شد، موضوعات جنسیتی را به چالش کشید. در همان زمان، چاواریا به عنوان معاون ارشد طراحی در Calvin Klein انتخاب شد – شغلی که او همچنان در حالی که خط تولید خود را طراحی می کرد، ادامه می دهد.

چاواریا برای جدیدترین مجموعه خود که «کانگورو» نام داشت، تغییر روش داد و از تفسیرهای فرهنگی اجتناب کرد. او می گوید: «من می خواهم به عنوان یک طراح عالی شناخته شوم. من نمی‌خواهم همیشه بحث درباره سیاست یا تفاوت مدل‌های من با کارهایی که دیگران انجام می‌دهند، باشد. این بار می‌خواستم روایت درباره لباس‌ها باشد و بهترین راه برای این کار ساختن یک مجموعه لباس شب زیبا بود. به نظر می رسد به موقع است که همه چیز را به سیاهی تبدیل کنیم به طوری که تمرکز کاملاً روی سیلوئت باشد. این لوکس است، اما همچنین پایدار است. ما از بهترین مواد بازیافتی استفاده می کنیم. چاواریا با تامین کننده نساجی Recyctex کار کرد تا عناصری مانند نخ های چرخش شده را در مجموعه های خود بگنجاند. “شما می توانید در حین استفاده از مواد ایجاد شده از ضایعات پلاستیکی، سطح پالایشی را که با مدهای سطح بالا مرتبط می دانید داشته باشید.”

مقالات جدید خواندنی  همیشه اندرسون با «پیتر پن و وندی» در کانون توجه قرار گرفت

از سمت چپ: ناراتاما، میهو و چاچی مارتینز می پوشند ویلی چاواریا تن پوش.

بیرون رفتن از منطقه راحتی او منبع اصلی انگیزه برای چاواریا است – می‌توانیم انتظار چرخش‌ها و چرخش‌های بیشتری از او داشته باشیم. او می‌گوید: «فقط به این دلیل که من کاری را که انجام می‌دهم گسترش می‌دهم به این معنا نیست که لباس شب آینده برند من است. «نیاز داشتم یک نفس بکشم. زمانی در دهه 40 من بود که نگران ماندن در ارتباط بودم، اما وقتی بزرگتر می‌شوید، تکامل آسان‌تر است. اکنون سخت است و این خطرات را به جان خریده است.»

مو توسط جوی جورج برای Bumble and Bumble در MA World Group. گریم مارکو کاسترو برای MC.World در Born Artists. مدل‌ها: چاچی مارتینز، هیاندرا مارتینز، و لاینیسی مونترو در مدل‌های نکست، مارکو کاسترو، جوآن کروز، جس کوواس، کایلا میهو، وسکا ناراتاما، یوجی ریکو، مارلون تیلور وایلز. بازیگران توسط میشل لی بازیگران; دستیار عکاسی: پاتریک لین; دستیار مد: توری لوپز؛ دستیار مو: هارلی بمن; دستیار آرایش: Jianqiao Lu.