نمایش NYFW کیم شویی جشن دیدنی از فرهنگ آسیایی بود

سال گذشته ، طراح چینی-آمریکایی کیم شویی ، به دلیل نداشتن عبارت بهتر ، منفجر شد. در بحبوحه همه گیری و جنبش Black Lives Matter ، ناگهان حملات خشونت آمیز علیه مردم آسیا ، به ویژه سالمندان ، افزایش چشمگیری پیدا کرد. والدین او ، که در رم زندگی می کردند ، جایی که او بزرگ شده بود ، علاقه مند به مهاجرت به ایالات متحده بودند ، اما در سفر به نیویورک ، پدرش به او نشان داد که او از بیرون رفتن شب می ترسد. شویی در محله چینی های منهتن ، در خیابان بایارد زندگی می کرد-درست جایی که یک زن 55 ساله آسیایی مورد تعرض قرار گرفته بود. و صنعت مد ، جایی که شویی زندگی خود را در آن بنا کرده است ، شغل خود را ، و اشتیاق خود را در زیر نام تجاری کیم شویی ، هنوز هم به نمایندگی ، دید و تنوع واقعی آسیایی و آسیایی-آمریکایی فشار نمی آورد. زنان آسیایی در هر مرحله به سادگی سکوت می کردند ، زیرا نماینده نبودند یا در گفتگو حضور نداشتند.

اما با گذشت زمان و در حالی که شویی با دوستان خود صحبت می کرد ، دردی که منجر به سرخوردگی اولیه او شد ، کاهش یافت. او می تواند مکالمات طولانی با هنرمند جان یویی ، یا فعال و مدل Jeannie Jay Park داشته باشد. از طریق این گفتگوها ، او به این نتیجه رسید که تلاش بعدی او ریشه در خشم ندارد ، بلکه در عوض جشن وحدت و خلاقیت آسیایی خواهد بود.

مقالات جدید خواندنی  ردیاب آهنربایی GR800، نسلی پیشرفته از جی پی اس های مغناطیسی خودرو

نتیجه مجموعه بهار 2022 او بود که در آخرین روز هفته مد نیویورک در Spring Studios نشان داده شد. دو ساعت قبل از شروع باند ، شویی با ناوگان مدل هایی که اکثر آنها آسیایی تبار بودند ، در پشت صحنه حضور داشت. این طراح در ابتدا قصد داشت در یک نمایش تمام آسیایی شرکت کند ، اما تصمیم گرفت که نمی خواهد کسی را حذف کند.

شویی به من گفت: “در این فصل جشن زنان با پیشینه آسیایی ، به ویژه با زمینه های مختلف و مخلوط ، بسیار مهم بود.” اما وقتی مدلها آمدند و با من تماس گرفتند و می خواستند در این کار شرکت کنند ، نمی توانستم نه بگویم. “

موضوعات زیبایی و خلاقیت آسیایی هنوز در نمایش پابرجا بود ، ظاهر آنها از لباس های سنتی چینی ، مدهای Y2K و بازی با ایده های کیچ و فانتزی غربی الهام گرفته بود. در مورد دومی ، شویی با غرب وحشی مسخره کرد – نام خود را با الماس درخشان بر روی کلاه های کابوی قرار داد و لباس هایی با چاپ سنتی چینی با اژدها و شکوفه های گیلاس به تصویر کشید. او می گوید: “مد دارای سابقه ای است که طراحان غربی چشم اندازهای شرقی را فریب داده اند.” “فقط به گالیانو نگاه کنید. در این فصل ، من می خواستم آن را به شیوه ای بازیگوش تغییر دهم – اگر ما این چیزهای غربی را در نظر بگیریم و از دیدگاه شرقی به آنها نگاه کنیم ، چطور؟ “

شویی همچنین در سبک های رفت و برگشتی-تاپ دستمال ، مینی دامن پوست مصنوعی ، شلوار چاپ صورتی داغ-که با نام تجاری کیم شویی مترادف شده است ، ترکیب شده و افرادی مانند بلا و جیجی حدید ، کاردی بی و کایلی جنر را به این سمت سوق داده است. برای محصول خود رقابت کنید او در حالی که می خندید گفت: “تعدادی بریتنی اسپیرز آنجا بودند.” “من بعضی از تاپ ها را دوست داشتم ، او آن را پوشیده بود.” (یک جفت شلوار تاپ دار با کریستال لباس بدن “سمی” اسپیرز را به یاد می آورد – مطمئناً به زودی شلوارهای یکی از حدیدها را خواهید دید.)

مقالات جدید خواندنی  بوتگا ونتا با لیل کیم ، لورد لئون و مری جی بلژ در دیترویت شرکت می کند

انرژی مثبت شویی که پس از فروکش کردن ناامیدی او در یک سال سخت به لباس او تزریق می شد ، در سراسر ارائه قابل مشاهده بود – تا انتها ، زمانی که Azealia Banks باند را پوشید و لباس صورتی تکان دهنده ای با آستین های کشیده و زرق و برق دار بسته بود. در حالی که Fiffany Luu ، Justine Mae Biticon و طراح Yeha Leung راه می رفتند ، جمعیت با صدای بلند صدای موسیقی را می خواند و می خواند.

شویی در مورد مفهوم خود برای یک نمایش با تمرکز آسیایی گفت: “من نمی خواهم با انگشت اشاره کنم.” “اما زنان آسیایی باید در گفتگوهای مربوط به تنوع گنجانده شوند. چیزی که ما با آن روبرو هستیم کمی متفاوت است و این باعث شد احساس کنم باید در مورد آن چیزی بگویم. اما من هنوز می خواستم که این فقط ادای احترام به زیبایی آسیایی باشد. وقتی بزرگ شدم ، هرگز نتوانستم آن را ببینم. من هرگز چنین چیزی نداشتم. ”

پشت صحنه در نمایشگاه NYFW کیم شویی در بهار 2022. عکس توسط Serichai Traipoom برای W مجله