موسی سومنی با اولین نصب هنری ، موسیقی جدید و تنهایی صحبت می کند

اگر احساس می کنید استرس دارید ، مضطرب هستید ، یا به شما فشار زیادی وارد شده است ، آیا می توانم به شما پیشنهاد دهم که به یک اتاق خالی بروید و برقصید ، بپرید بالا یا پایین ، یا به طور کلی بدن خود را به هر طرف پرتاب کنید؟ این همان کاری است که من جمعه شب در آزمایشگاه Red Hook در بروکلین انجام دادم تا اولین نصب هنرمند و موسیقیدان موسی سومنی را تجربه کنم ، تکنوکوفنومن این اثر هنری ، تا 26 سپتامبر در نظر گرفته شده است ، رابطه بین انسان و فناوری را بررسی می کند و به انزوا به عنوان یک عمل نگاه می کند و با مفهوم آنچه ما انجام می دهیم وقتی تنها هستیم و هیچکس تماشا نمی کند ، روبرو می شود.

نحوه کار این چنین است: شما وارد یک فضای بسته می شوید که در اصل یک جعبه با یک نورافکن آبی در وسط آن است. زیر نور بایستید و آهنگ سومنی “من در 20 سال دیگر” و چراغ های چند رنگ ناگهان فضا را فرا می گیرد. با حرکت دادن بدن ، موسیقی و نور خم می شود ، تاب می خورد و تغییر می کند – مجموعه ای از ژست های پیشنهادی شامل “سلفی” و “کراوچ” می تواند آوازهای سامنی را از هم جدا کرده یا طنین ایجاد کند. اما شما فقط به آن ژست های پیشنهادی محدود نمی شوید – شما اساساً می توانید همانطور که من می خواستم ، هر کاری که می خواهید انجام دهید ، در اطراف جعبه بدوید و دستانم را در مقابل چهار دوربینی که حرکات بدن شما را اسکن می کنند ، تکان دهید. پس از یک هفته طولانی و خسته کننده از حضور در نمایشگاه های مد IRL برای اولین بار در یک سال و نیم در هفته مد نیویورک ، این یک استقبال خوشایند از انرژی فرو رفته بود. توجه به این نکته ضروری است که هیچ یک از فعالیتهای شما در جعبه ثبت نشده است و هیچکس نمی تواند ببیند که در داخل چه می کنید – به گفته سامنی ، این کلید مفهوم است ، پس از بیرون آمدن از من با او صحبت کردم تکنوکوفنومن منطقه را طی کرد و به خیابان Pioneer Works رفت ، جایی که یک مهمانی کوکتل به مناسبت افتتاحیه نمایشگاه او برگزار شد.

مقالات جدید خواندنی  امیلی راتایکوفسکی در شهر نیویورک جلیقه ای به سبک نیم تنه پوشید

سامنی توضیح داد: “من می خواستم کاری را در مورد انزوا انجام دهم و تجربه ای را ایجاد کنم که در آن یک فرد می تواند هم تجربه عمومی و هم خصوصی را داشته باشد.” او مخصوصاً برای این مراسم از خانه خود در کارولینای شمالی به نیویورک پرواز کرده بود ، همراه با برخی از نمایش های مد که قصد داشت در آن شرکت کند. “چگونه می توان تجربه ای را طراحی کرد که در آن افراد احساس کنند تنها هستند و در حالت تعطیل قرار گرفته اند ، از نظر احساسی به دام افتاده اند – جایی که من دوست دارم مردم را در اختیار داشته باشم – اما همچنین کنترل محیط خود را؟”

موسی سومنی ژست های مختلفی از جمله “سلفی” را در داخل نمایش می دهد تکنوکوفنومن جعبه

منزوی بودن بدون هیچ چیز جز یک تلفن هوشمند یا لپ تاپ ، فعالیتی است که اکثر مردم می توانند با آن ارتباط برقرار کنند ، به ویژه پس از سال 2020. اگرچه سومنی گفت که او کار روی این مفهوم را آغاز کرد تکنوکوفنومن در اواخر سال 2019 ، ایده انزوا در طول همه گیری همه گیر شد. او گفت: “با قفل شدن کارها ، باعث شد من بیشتر در مورد نصب فکر کنم.” “کار من همیشه به انزوا پرداخته و آن را بررسی کرده است. ناگهان بقیه در این حالت منزوی قرار گرفتند. ”

او شروع به فکر کردن در مورد روش های تعامل خود با فناوری در طول بیماری همه گیر کرد و این که چگونه به تنهایی او مربوط می شود. “زمانی آمد که نمی توانم بگویم من چیست و کامپیوتر چیست. من چه بودم و گوشی من چه بود؟ » او توضیح داد که سومنی به رابطه انسان با فناوری علاقه مند است – “آنچه ما به آن می آموزیم و چه چیزی به ما می آموزد.” “من متوجه شدم که چقدر از زبان و فرهنگ و ترجیحات ما ، به دلیل نحوه حرکت بدن ما ، بیشتر و بیشتر با نحوه ارتباط ما با رایانه ارتباط دارد. زبان عامیانه اکنون از کلماتی که در رسانه های اجتماعی می بینید نشأت می گیرد و حرکات رقص محبوب به جای باشگاه در TikTok در حال افزایش است. “

مقالات جدید خواندنی  آیا آب اکسیژنه برای ضد عفونی مناسب است؟

هنگامی که مایکروسافت با فناوری اسکن بدن مورد استفاده در او تماس گرفت ، او در این فکر بود که انسان از کجا آغاز می شود و فناوری چگونه به پایان می رسد. تکنوکوفنومنبه این فناوری از دوربین ها برای خواندن حرکات اسکلتی استفاده می کند ، سپس اطلاعات را ردیابی و ورودی می کند و آنها را به داده های سه بعدی یا ابرهای نقطه ای تبدیل می کند. در آن زمان ، هنرمند چند قبیله ای بیشتر وقت خود را در قفل کردن مدیریت اضطراب خود با رقصیدن تنها در خانه اش در اشویل گذراند ((او می افزاید: “برخی از لحظات مورد علاقه من فقط تپش بودند”). او دریافت که فناوری اسکن بدن کاملاً با مفهوم او کار می کند.

سامنی گفت که این نصب ، که به طور رسمی در 2 سپتامبر تعظیم کرد و دیگر تلاشهای هنری او به طور کلی ، با موسیقی او آمیخته شده است – آنها اشکال بیانی یکسانی دارند و یکدیگر را آگاه می کنند. تکنوکوفنومن هاوی افزود ، از پروژه های موسیقی آینده خود الهام گرفته است. در حالی که موسیقی ممکن است همان چیزی باشد که ثامنی عمدتا به آن شهرت دارد ، با سولانژ ، جیمز بلیک و سوفجان استیونز اجرا کرده است ، او تنها به یک نوع هنری سقوط نکرده است. همانطور که او می گوید ، باید راههای زیادی برای بحث در مورد تنهایی وجود داشته باشد – یکی از موضوعات اصلی که در سراسر کار او وجود دارد. او گفت: “من همیشه تنها بودم.” “این همیشه چیزی نبود که من انتخاب کردم ، اما در لحظاتی که آن را انتخاب کردم ، همیشه آن را فوق العاده شفابخش و ترمیم کننده می دانم. تنهایی مکان زیبایی است. ”

مقالات جدید خواندنی  گریدون کارتر ، بنیانگذار ایر میل در مورد آینده مجلات