فران کرانز ، نویسنده و کارگردان “Mass” در مورد انگیزه پشت فیلم

اوایل امسال در جشنواره فیلم ساندنس ، جرم، یک درام صمیمی در مورد دو مجموعه از والدین که سالها پس از یک فاجعه خشونت آمیز ملاقات می کنند ، به عنوان یک فیلم دیدنی باید ظاهر شود. فیلم با کارگر محله (Breeda Wool) در مورد تنظیم زیرزمین کلیسای اسقف نشین درگیر می شود در حالی که یک واسطه حرفه ای (Michelle N. Carter) به او می گوید که تنقلات را برداشته و یک جعبه دستمال کاغذی را درست در محل مناسب قرار دهد. به زودی مشخص می شود که دلیل حضور آنها این است که جلسه ای را با چهار والدین – که توسط مارتا پلیمپتون بی عیب و نقص ، جیسون ایزاکز ، آن داود و رید بیرنی بازی می شود – برگزار کنند تا در مورد تیراندازی دسته جمعی که جان گیل را گرفت و پسر جی (پلیمپتون و ایزاک) ، که توسط پسر ریچارد و لیندا (بیرنی و داود) مرتکب شد. س questionالی که از هر جمله ای که چهار والدین داغدیده در آن اتاق در دو ساعت آینده واقعی بیان می کنند آویزان است: آیا واقعا بخشش پس از یک اقدام خشونت آمیز غیرقابل توصیف امکان پذیر است؟

فران کرانز ، نویسنده و کارگردان این پروژه ، که در 8 اکتبر در سینماها اکران می شود ، می گوید اولین بار پس از کشته شدن 17 دانش آموز دبیرستانی در تیراندازی پارکلند در روز ولنتاین در سال 2018 ، به این موضوع فکر کرد. “کودکان در آنجا حضور ندارند [in the film]او ماه گذشته در تماس زوم از واشنگتن دی سی گفت. ” کرانز که بیشتر به عنوان بازیگر شناخته می شود ، تا آن زمان هرگز فیلمی ننوشته و کارگردانی نکرده بود جرماما به عنوان بازیگر در فیلمهای سینمایی ، تلویزیونی و تئاتر حضور داشته است ، که مهمترین آنها احیای مایک نیکولز در سال 2012 بود. مرگ یک فروشنده (بعداً کرانز توضیح داد که رویکرد خانوادگی نیکولز برای تشویق بازیگران به همبستگی ، توانایی او را برای بیرون کشیدن صمیمیت لازم از چهار بازیگر اصلی الهام می بخشد. جرم در طول فیلمبرداری دو هفته ای فیلم مستقل.)

مقالات جدید خواندنی  پایگاه اطلاع رسانی عصر خودرو - خودرو ساینا را بشناسید

پارک لند اولین تیراندازی جمعی بود که از زمان تولد دختر کرنز توجه ملی را به خود جلب کرد و این اعصاب را خرد کرد. او به یاد آورد: “این واقعاً من را با این شیوه جدید ناراحت کرد.” “من به یاد دارم وقتی کلمبین اتفاق افتاد کجا بودم و من هم سن تیراندازان بودم و این من را ترساند. برای من یک تغییر جهانی ناراحت کننده بود که در همان سن و سال باشم و در مدرسه باشم و با این دیدگاه جدید به جهان نگاه کنم. “

ناگهان این بازیگر که همیشه آرزو داشت یکی از داستانهایی را که در ذهن داشت به فیلم تبدیل کند ، خود را در حال سفارش کتابهایی در مورد تیراندازی های دسته جمعی در آمازون ، مطالعه انگیزه تیراندازان مدرسه و تأثیرات مخرب بر زندگی بازماندگان خشونت با اسلحه به به گفته وی ، این فیلم “از روی همدلی ، دلسوزی و وسواس جدیدی در مورد آنچه اتفاق می افتد بوجود آمده است زیرا من آن را غیر قابل توجیه می دانم و به نظر می رسد شوکه کننده است اگر فکر کنیم این امر به مدت 20 سال به طور نامعلوم ادامه داشته است.”

او گفت: “این باید شخصی به نظر برسد.” “این برای برخی از روزنامه نگاران واقعاً باورنکردنی است ، بلکه آسیب پذیری و صراحت و صداقت افراد این جوامع و بازماندگانی است که در مورد آن صحبت می کنند. ما آن را به اندازه کافی شخصی نمی گیریم. ما نام آنها را آنطور که باید نمی دانیم. “او با فکر آمار خشونت با اسلحه کمی خفه شد. “شما در مورد آنچه این بچه ها انجام می دادند و در مدرسه آن روز چه می پوشیدند یاد می گیرید ، هرجا که قصد رفتن به دانشگاه یا برنامه های تابستانی خود را داشتند ، این جزئیات را دریافت می کنید و شما را نابود می کند.”

مقالات جدید خواندنی  آییننامه فعالیت در حوزه تجهیزات پزشکی

با اجازه از تصاویر مبهم.

“من فکر کردم ، شاید راهی وجود داشته باشد که بخشی از این صمیمیت و این اطلاعات شخصی را به تصویر بکشد – البته به طور تخیلی – به عنوان راهی برای پرورش و القاء همدلی بیشتر در بینندگان و جامعه ما به طور کلی ، زیرا شاید این چیزی است که از دست رفته است ، کرنز گفت: این صمیمیت در آن کلید دارد جرم، که در زمان واقعی رخ می دهد. هنگامی که فیلم شروع به نمایش می کند ، کاملاً مشخص می شود که عنوان دو طرفه است و نه تنها به نوع خشونت اعمال شده بر خانواده های داغدار اشاره دارد ، بلکه اشاره ای به محل میانجیگری نیز دارد.

کرانز که مذهبی نیست اما از آثار دزموند توتو الهام گرفته است آینده ای بدون بخشش وجود ندارد، احساس کرد که قرار دادن شخصیت ها در یک کلیسا برای ماموریت او در جلب توجه مردم به بخشش و آشتی مهم است ، در حالی که به فیلم یک روحیه ، اما نه لزوماً الهیاتی ، خم شده است. وی افزود: “من دارم تعبیر می کنم ، اما توتو اساساً گفت که بخشش ، آشتی و جبران پول معمولی گفتمان سیاسی نیست. این ایده ها در حوزه معنوی یا الهیاتی وجود دارد. ” “برای من ، این باید در خانه معنویت یا عبادت باشد. و انصافاً ، برخی از جلساتی که در مورد آنها خوانده بودم در یک عبادتگاه برگزار شد. “

وی ادامه داد: “من معتقدم که این س questionsالات معنوی را در مورد توضیح و رمز زندگی و به طور کلی مرگ و زندگی ایجاد می کند.” در داستان بدون توجه به دیدگاه های شخصی آنها ارتباط برقرار می کند.

مقالات جدید خواندنی  چگونه طراحی داخلی اداری یاد بگیریم؟

همانطور که من فکر می کردم آیا او ممکن است هرگز سازگار شود جرم در یک نمایش ، با توجه به محدودیت های مکان و وابستگی به گفتگوی مزاحم این چهار بازیگر نمونه ، کرنز به من اطلاع داد که در واقع از این طریق شروع شد. در ابتدا ، این یک اسکریپت 60 صفحه ای برای صحنه بود ، تا زمانی که محدودیت های اجرای یک نمایشنامه برای اولین بار در آف برادوی برطرف نشد. او گفت: “من واقعاً دلسرد شدم و فکر کردم ، یک دقیقه صبر کنید ، این یک مکان است و شرط می بندم که می توانیم آن را با 100000 دلار بدست آوریم.” “قلب من همیشه روی یک فیلم متمرکز بود و می دانستم که اگر فیلم را بسازم خیلی سریعتر به پایان می رسم. و من هم چنین کردم. ”

با اجازه از تصاویر مبهم.

زمان گرگ، درام خانوادگی پس از آخرالزمانی مایکل هانکه در سال 2003 با بازی ایزابل هوپرت ، کمی الهام بخش سینمایی برای کرانز بود-نه از نظر زیبایی شناسی ، و نه حتی از نظر روایی ، بلکه از نظر احساسی که او برای اولین بار آن فیلم را دید. او توضیح داد: “این کار با ترکیب فوق العاده ای از تاریکی و امید به پایان می رسد و رمز و راز آن ، نوعی پارادوکس است که شبیه وضعیت انسان است.” “من می خواستم چنین احساسی را ضبط کنم.”

کرنز در آخرین لحظه تأمل گفت: “من واقعاً امیدوارم بازماندگان در این جوامع احساس کنند که من به سطح شخصی همه این موارد توجه کرده ام و اهمیت داده ام.” “امیدوارم بتوانم مردم بیشتری را مجبور به توجه به آن کنم – این واقعاً یک نتیجه مثبت از همه خواهد بود.”