زیبایی “Golfcore” چیزی بیش از یک روند همه گیر است

در طول همه‌گیری، به نظر می‌رسید که همه وقتی در خانه قرنطینه بودند، سرگرمی جدیدی برای پختن نان خمیر ترش، آینه‌های کف‌پاش، بازی تنیس و میزبانی از نمایش‌های مد در خانه داشتند. عبور حیوانات. اما ویروسی‌ترین فعالیتی که توجه من را به خود جلب کرد، یک وسواس تازه کشف شده با گلف بود – علاقه‌ای که در بین همسالانی که هرگز انتظار علاقه‌مندی به این ورزش را نداشتم فراگرفت: اسکیت بازان، رپرها، کفش‌های ورزشی. ظاهراً یک شبه، فید اینستاگرام من به یک زمین گلف مجازی تبدیل شد که در آن فیلم‌هایی از مردان در محدوده رانندگی وجود داشت. البته همه آنها برای ایفای این نقش لباس پوشیده بودند. (این ویدیوی ویروسی یکی از کلیپ هایی است که به خصوص غیر قابل اجتناب است.)

چیزی که من متوجه نشدم این بود که این تغییر درک مدتها در بازی گلف اتفاق افتاده است. سخنگوی ایده آل برای یک برند گلف محور لزوماً نباید یک بازیکن حرفه ای گلف باشد. زیبایی شناسی به خودی خود “هسته گلف” ابداع شده است، اما با ورود موج جدیدی از پوشاک گلف مانند Quiet Golf، Macklemore’s Bogey Boys و مجموعه NOCTA Golf Drake با نایک، بدیهی است که این لحظه بسیار بزرگتر از یک روند همه گیر است. .

برای قرن‌ها، بازیکن کلیشه‌ای گلف، پیرمردی سفیدپوست است که چوگان، کفش‌های درجه یک و شلوارهای نامناسب به تن داشت. تروی مولینز، قهرمان گلف لانگ درایو، از بازیکنانی مانند بن هوگان و گری پلیر به عنوان کهن الگوهای اصلی یاد می کند و به این نکته اشاره می کند که چگونه تایگر وودز «نه تنها به دلیل نژاد، بلکه به دلیل قدرت بدنی و بازی قدرتمندش» یک ناهنجاری بود.

تصاویر از NOCTA و Nike

مولینز به یاد می‌آورد که وقتی برای اولین بار علاقه خود را به گلف شروع کرد، از عدم سرمایه‌گذاری مخصوصاً در گلف زنان احساس دلسردی کرد. او می‌گوید: «حتی چند شرکت به من گفتند که به سفیران زن گلف خود پولی نمی‌دهند، گویی این چیزی است که باید به آن افتخار کرد. با این حال، توجه روزافزون امیدوارکننده بوده است – مسابقات جهانی لانگ درایو زنان برای اولین بار در سال 2017 از تلویزیون پخش شد. با انواع مختلفی از سبک ها و افرادی که بازی می کنند، مولینز باور نمی کند که یک کهن الگو از یک بازیکن گلف وجود داشته باشد. وجود دارد.

با این حال، جامعه گلف کارهای زیادی برای انجام دادن دارد تا مردم در صحنه احساس راحتی کنند. بنیانگذاران برندهای پوشاک گلف، مانند ویل گیزل و کالین هیبرگ از ویم گلف، اریک آندرس لانگ از باشگاه گلف تصادفی، و ورزشکارانی مانند جارل انگلیش و مولینز، همگی خاطرنشان می‌کنند که با احساس خوش‌آمدگویی در یک نقطه یا بر اساس، دست و پنجه نرم کرده‌اند. جنسیت، نژاد، یا داشتن ظاهری «جایگزین» در مقایسه با تصویری که با کلیشه گلف باز است.

مقالات جدید خواندنی  کارخانه های تولید لوله سطح سر و صدا

اما در جریان اصلی فرهنگ عامه، روایت این که چه کسی مجاز است سفیر این ورزش باشد، در واقع برای دهه‌ها تغییر کرده است. بنیانگذاران Whim Golf هر دو خاطره روشنی از همکاری گلف مایکل جردن با ویلسون در دهه 1990 دارند. در کودکی، آنها حوصله این ورزش را نداشتند، اما در بزرگسالی به آن روی آوردند. به سرعت به سال 2020، زمانی که مجموعه مستند آخرین رقص اولین بار بود و بینندگان می توانستند وسواس گلف جردن را در نمایش کامل ببینند. هیبرگ این را به عنوان نمونه‌ای بارز از لحظه‌ای مهم در فرهنگ پاپ می‌گوید، زمانی که بالاخره چیزی روی کار آمد – نسل‌هایی که با جردن در تلویزیون به عنوان قهرمان NBA بزرگ شدند، اکنون در سنی هستند که «درآمد اختیاری دارند و ورزش نمی‌کنند. دیگر، و وقتی می‌بینند که فردی مانند او در حال انجام این ورزش است، متوجه می‌شوند که «لازم نیست این گلف‌باز کلیشه‌ای باشی».

هنگامی که زیبایی “گلف” در تابستان گذشته منفجر شد، Whim Golf به طور خودکار با این روند مرتبط شد – حتی اگر این نام تجاری در میان افراد به ظاهر غیرمنتظره از جمله دانیل فانگ از گروه Turnstile محبوب شد. گیزل در تقبیح پیوند به گلف کور تردیدی ندارد و استدلال می‌کند که اگرچه گلف ممکن است بخشی از نام آنها باشد، Whim در درجه اول یک برند پوشاک مردانه است که توسط “مأموریت ارائه گلف به روشی که ممکن است مردم را وادار به تجدید نظر در مورد اینکه آنها آن را دوست ندارند

گیزل می‌افزاید: «این تصور از هسته گلف ما را واقعاً ناراحت و تقریباً مضطرب می‌کند.

تصویر از Whim Golf

هیبرگ موافق است و اصرار دارد که «محورترین کاری که ما به‌عنوان یک برند انجام می‌دهیم، ساخت زمین‌های مینی گلف رایگان در شهرها است». (در تلاشی برای «رشد بازی»، Whim به طور دوره‌ای زمین‌های گلف پاپ‌آپ رایگان را در مکان‌هایی مانند نیویورک و لس‌آنجلس ارائه می‌دهد.) او معتقد است که سایر علایق آن‌ها چیزی است که آنها را به عنوان یک برند برجسته می‌کند، زیرا آنها این کار را انجام نمی‌دهند. فقط روی ورزش تمرکز نکن هیبرگ می‌گوید: «ما قبل از اینکه طراح باشیم، ورزشکار بودیم و گلف فرصتی برای ساخت لباس‌هایی فراهم کرد که در عین حال واقعی و مرتبط با ورزش هستند.

انگلیسی، یک تأثیرگذار گلف که در اینستاگرام و TikTok به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده است، می‌گوید اصالت باید تمرکز برندهای گلف باشد. او در ابتدا قصد نداشت سفیر این ورزش شود – او ابتدا در آخرین سال تحصیلی خود در دانشگاه لوتری تگزاس، جایی که بسکتبال دانشگاهی بازی می کرد، وارد این بازی شد. در طول سه سال گذشته، انگلیسی اشتیاق خود را از طریق قراردادهای مشارکت با نام تجاری به منبع درآمد تبدیل کرد، اما به عنوان یک مرد سیاه پوست، چالش برانگیزترین جنبه این بود که انتظار نگاه کردن به بخش و تقلید از حس پیچیده بودن را داشت. آخرین کاری که انگلیسی می خواست انجام دهد این بود که در فضایی که همیشه مورد استقبال قرار نمی گرفت، برجسته شود. (برای ثبت، او می گوید که به طور کلی “مقدار بسیار بیشتری از تجربیات مثبت” داشته است). او می گوید: «من دوست دارم نشان دهم که این فقط پوست است. “این نشان نمی دهد که قلب من کجاست یا سطح مهارت من.”

مقالات جدید خواندنی  به نظر می رسد بهترین فرش قرمز سارا پاولسون نشان می دهد که او با خطرات آموخته است

چیزی که انگلیسی و مخاطبانش با 20000 دنبال کننده نشان می دهند، تقاضا برای چهره های جدید در صحنه گلف است. او همچنین توجه زیادی به این دارد که آیا شرکت‌های پوشاک سعی خواهند کرد چیزی را «بدون در نظر گرفتن افرادی که آن را ایجاد کرده‌اند» تکرار کنند یا خیر. او می افزاید و اشاره می کند که مشتاق است شاهد مهاجرت بیشتر BIPOC به این دوره ها به منظور تفریح ​​باشد. “من قطعاً تفسیر خود را از نحوه مطابقت این دوره با فرهنگ دارم.”

حتی برای کسانی که ممکن است با یک “گلف باز کلیشه ای” مطابقت داشته باشند، دنیای گلف همیشه خوشایندترین نبوده است. قبل از اینکه لانگ باشگاه گلف تصادفی را راه‌اندازی کند، به سختی می‌توانست در میان جمعیتی که به‌عنوان یک مرد سفیدپوست سیسجندر به او معرفی می‌شدند جا بیفتد، و تا زمانی که به سی سالگی‌اش نرسید، این ورزش را انتخاب نکرد. او می‌گوید: «این بازی چنان مشکل روابط عمومی بزرگی داشت که یک خیر بالقوه خود بازی با یک تعریف اجتماعی از گلف منصرف شد – که متأسفانه، در بیشتر موارد دقیق است».

زمانی که لنگ به یک کلوپ خصوصی در لس آنجلس پیوست، حال و هوای آن به شدت ناخوشایند بود: او خود را در این جامعه از کپی‌های کربنی یافت که با بی‌احتیاطی نظرات جنسی و نژادپرستانه را پرتاب می‌کردند. او می افزاید: “مشکل من این بود که باشگاهی نداشتم که بخواهم در آن عضو شوم.” من باشگاهی نداشتم که خود را بر اساس نیازهای بشریت نشان دهد که به اندازه همه افراد روی کره زمین متنوع باشد. او می‌خواست بازیکنان بیشتری مانند او پیدا کند، افرادی که خالکوبی می‌کردند، افرادی که پیراهن‌های یقه‌دار را دوست نداشتند، افرادی که فقط 9 سوراخ داشتند و به نسخه تلویزیونی بازی اهمیت نمی‌دادند. (تا به امروز، او هنوز به عنوان یک کتاب درسی “گلف باز” شناخته نمی شود.)

پس از آن که تجربه باشگاه کانتری طعم بدی را در دهان او به جا گذاشت، لانگ کار زندگی خود را برای تسهیل فضاهایی که در آن همه می توانند گلف بازی کنند در قالبی که در قالب غیر قابل لمسی نمی گنجد را به کار خود تبدیل کرد. تولید تجهیزات و لباس‌های مقرون‌به‌صرفه بخش کوچکی از ماموریت بزرگ‌تر برای ایجاد یک جامعه رومینگ و بازپس‌گیری بازی است. (باشگاه گلف تصادفی در حال حاضر در حال ساخت یک فضای ترکیبی در آستین، تگزاس است که در آن عموم مردم می توانند به صورت رایگان گرد هم آیند.)

مقالات جدید خواندنی  کرستن دانست انگلس برای اولین اسکار در تریلر «قدرت سگ».

هیلی واینمن، یک مدیر اجتماعی در باشگاه گلف تصادفی، می‌گوید که در جوانی برای گرفتن یک چوب گلف خیلی ترسیده بود، اما اکنون او یکی از صداهایی است که فضا را به سمتی پیشروتر سوق می‌دهد. او می‌گوید: «هیچ وقت خودم را به عنوان کسی که گلف بازی می‌کند فکر نمی‌کردم، ورزش‌های سنتی‌تر زنانه مانند رقص و تشویق کردن را انجام می‌دادم. “[When] با انتقال به گلف، می دانستم که این چیزی است که مردم ممکن است به خاطر انجامش به من نگاه عجیبی داشته باشند.» همانطور که Wineman توضیح می دهد، هدف از میزبانی جلسات سراسری برای 140 فصل آنها، از بین بردن انتظارات، و ایجاد یک مکان حمایتی است که در آن افراد می توانند بازی گلف را به روشی بدون قضاوت کشف کنند. او می افزاید: “هیچ کس اهمیتی نمی دهد که امتیاز شما چقدر است، هیچ کس اهمیت نمی دهد که چه لباسی می پوشید یا از چه باشگاه هایی استفاده می کنید.” “همه فقط برای معاشرت و دوست یابی آنجا هستند.”

مولینز خاطرنشان می کند که برندهای پوشاک زنانه بیشتری نیز در سال های اخیر در صحنه گلف زنان ظهور کرده اند. او توضیح می‌دهد: «در آغاز، من قطعاً تلاش می‌کردم تا تنها لباسی را پیدا کنم که متناسب با استایلم باشد، اما با تیپ بدنی‌ام ورزشی‌تر هم تناسب داشته باشد. من باید به بیرون از لباس گلف نگاه می‌کردم تا چیزهایی را پیدا کنم که در دنیای گلف کار می‌کنند، اما حس مد من را نیز جذاب می‌کنند.»

گلف هنوز به عنوان نمادی برای نخبگان ترین طبقه جامعه در نظر گرفته می شود، بنابراین تعهد مالی معمولاً مانع اصلی ورود است. (تجهیزات به تنهایی گران هستند، اما فهرست طولانی محدودیت‌ها را وارد کنید و هزینه‌ها حتی بیشتر هم می‌شود.) ارتقاء کد لباس برای گلف بازان گام کوچکی برای هموار کردن مسیر به سمت هموار کردن زمین بازی است. اقدام بعدی در دستور کار باید شامل دسترسی به خارج از مدل کلوپ کشور از طریق فضاهای داخلی مقرون به صرفه، محدوده رانندگی و شبیه سازها باشد.

برای ساختن یک زمین گلف به فضای زیادی نیاز ندارید. به گونه ای که مردم می توانند کمی شروع به بازی کنند تا به آن علاقه پیدا کنند و سپس به کار بعدی فارغ التحصیل شوند. ما سعی می کنیم گلف را به گونه ای بسته بندی کنیم که شما بتوانید آن را لمس کنید.

همانطور که هیبرگ می گوید، “گلف به گروگان گرفته شده است زیرا افرادی هستند که نمی خواهند بازیکنان جدید بازی کنند.” در حالی که همیشه کسانی هستند که به خاطر حفظ سنت‌های کهنه با تغییر مبارزه می‌کنند، نسل بعدی به دنبال تایید آنها برای بازسازی بزرگ بعدی فرهنگی نیست.