دنی استرانگ در ساخت «دوپسیک» و بازیگر شدن دوباره

“چگونه می توانید داستانی در مورد بحران مواد افیونی تعریف کنید و آن را افسرده نکنید؟” دنی استرانگ در صبح آفتابی ماه سپتامبر پرسید ، هنگامی که ما روبروی هم در حیاط پشتی یک کافه وست ویلیج نشسته بودیم. این یک سوال عادلانه است ؛ لوله کشی در اعماق یک اپیدمی مداوم آمریکا بدون این که مخاطب شما را کاملاً ناامید کند ، یک کار دلهره آور است. اما استرانگ – بازیگر ، نویسنده ، کارگردانی که اکنون سکان هدایت مجموعه محدود Hulu را بر عهده دارد دوپسیک –تا چالش است

استرونگ اخیراً به دلیل همکاری در خلق مجموعه تلویزیونی درام موزیکال مورد تقدیر قرار گرفت امپراتوری ، با لی دنیلز ؛ او همچنین در سریال جنایی Showtime ظاهر می شود میلیاردها اگرچه بومی کالیفرنیا اولین کسی است که این امر را پذیرفت ، اما گاهی اوقات می تواند “بسیار هالیوودی” باشد ، اما علاقه او به سیاست – و سلسله های سیاسی – نیروی محرکه حرفه او بوده است.

او شروع به بازیگری در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی کرد ، جایی که در نمایشنامه های سیاسی بازی کرد و در عین حال برای خلق آثار شخصی خود نیز تنگ شد. او یادآور شد: “یک بار ، شخصی برای سخنرانی به ما آمد و پرسید ما می خواهیم چه کار کنیم ، بنابراین من گفتم:” من می خواهم بنویسم ، کارگردانی کنم ، تهیه کنم و بازی کنم. ” حالا ، اوست که می خندد.

با این اوصاف ، شروع حرفه استرانگ آنطور که او در ابتدا امیدوار بود ، کامل کننده نبود. اولین کنسرت تلویزیونی مهم او بازی جاناتان لوینسون بود Buffy the Vampire Slayerبه او به یاد داشت که این شخصیت فقط قرار بود در چند قسمت ظاهر شود و کمی حیله گر بود (جاناتان مانند “کنی” از بافی؛ او همیشه در آستانه کشته شدن توسط نیروهای ماوراء طبیعی بود و این شوخی بود) اما آنها تصمیم گرفتند او را بیشتر نگه دارند. او در برخی از فصول بعدی ظاهر شد دختران گیلمور به عنوان دویل ، ویرایشگر اخبار روزانه ییل و دوست پسر نهایی پاریس ، بهترین دوست روری گیلمور. او در اواخر دهه 90 و اوایل دهه 00 صرف ساختن مجموعه ای معتبر از اعتبارات تلویزیونی خارج از رزرو آگهی های تبلیغاتی کرد ، اما هنوز هم برای نوشتن فیلم های خود بسیار تنگ بود و کمدی های وسیعی را نوشت که می توانست برای نقش اول جیم کری عالی باشد ، هرچند هیچ کدام از آنها تا کنون برداشته شد

سپس ، یک روز ، در یک لحظه شفافیت ، متوجه شد که در تمام ساعاتی که در بیست سالگی خود صرف نوشتن این فیلمنامه ها کرده بود مشکلی وجود داشت (اولین مورد آن یک کمدی مستقل ایندی درباره دو بچه بود که سعی می کردند پیرمردی را بکشند) برای آپارتمان تحت کنترل اجاره ای خود ، یکی دیگر از آن ها در مورد یک نر و یک جوک بود که بدن ها را عوض می کردند جمعه عجیب) او به خاطر آورد: “متوجه شدم که هرگز به دیدن هیچ یک از این فیلم ها نمی روم.” “اگر تریلری از فیلم هایی که می نوشتم می دیدم ، به هرکسی که بودم مراجعه می کردم و شروع به مسخره کردن آن می کردم. من سعی می کردم فیلم هایی برای فروش بنویسم ، نه فیلم هایی که به نظر من عالی هستند. من فکر کردم ، چیزی که بعد از آن می نویسم باید چیزی باشد که می خواهم ببینم. “

مقالات جدید خواندنی  دانلود جزوه جوشکاری و ورقکاری دانشگاه صنعتی شریف - مهندس یار

او ماه ها نمی نویسد ، اما لحظه ای که به صنعت باز می گردد ، فیلمنامه ای درباره بازشماری فلوریدا در انتخابات ریاست جمهوری 2000 ایالات متحده می نویسد ، و این فیلم به سرعت فروخته می شود. او در بین لقمه های صبحانه خود به یاد آورد: “من در سال 2005 از سیاست خیلی عصبانی بودم. جنگ عراق مرا عصبانی کرده بود زیرا ما به طور کامل به آن دروغ گفته بودیم.” “من یک نمایشنامه سیاسی دیدم به نام موارد اتفاق می افتد توسط دیوید هیر ، که در مورد جنگ عراق بود. شخصی نمایشنامه ای درباره همه چیزهایی که از آنها عصبانی بودم نوشت. من پشت تئاتر بودم ، در حال ناراحتی بودم و فکر می کردم ، باید چنین چیزی بنویسم. ”

وقتی از تئاتر خارج شد ، ایده نوشتن فیلمنامه ای درباره بازشماری فاجعه بار فلوریدا در انتخابات ریاست جمهوری 2000 ایالات متحده در او ایجاد شد. فیلمنامه ، بازشماری، توسط HBO تهیه و به کارگردانی Jay Roach تولید می شود و در سال 2008 برنده جایزه امی می شود. (او همچنین دوباره با Roach برای تغییر بازی، که بر مبارزات انتخاباتی جان مک کین در سال 2008 متمرکز بود ، جولیان مور در نقش سارا پیلین بازی کرد و پنج جایزه امی اولیه دریافت کرد). استرانگ به من گفت: “جهان به شما پول می دهد.” “شما به دلایل درستی تصمیم می گیرید و قصد فروش ندارید و جهان به شما پس می دهد.”

ناگهان یک نویسنده درخواستی پس از موفقیت بازشماری، استرانگ به نیویورک رفت و بازیگری را کنار گذاشت. او به یاد می آورد: “دو سال اول زندگی در نیویورک شادترین لحظات زندگی من بود.” او دیگر از ممیزی به ممیزی نمی پرید ، او وقت و انرژی لازم برای نوشتن فیلمنامه ها را داشت تغییر بازی و ساقی لی دانیلز. او فیلمنامه های دو قسمتی را نوشت بازی های گرسنگی پایانی او همچنین متوجه شد که بالاخره وقت دارد از تماشای تلویزیون لذت ببرد ، زیرا سعی نمی کرد در آن بازی کند. سپس ، برنامه مورد علاقه او با تلفن تماس گرفت تا از او بخواهد بخشی را تست کند ، اما او نتوانست آن را رد کند.

مردان دیوانه به همین دلیل است که دوباره بازیگری را شروع کردم. ” “من به طور کامل ترک کردم و نمی دانستم که آیا دوباره می خواهم این کار را انجام دهم. من درگیر بودم ، اما مردان دیوانه به من شفافیت داد. ” او در فصل چهارم این سریال برنده جایزه به عنوان یک دانس به نام دنی سیگل انتخاب شد (که پس از اخراج توسط آژانس تبلیغاتی سرانجام به یک تهیه کننده سر بلند هالیوود تبدیل می شود که خواستار نام کامل وی است. ، Daniel J. Siegel). اکنون ، او یکی از اعضای اصلی بازیگران سریال Showtime است میلیاردها، که ششمین فصل خود را در اوایل سال آینده پخش می کند ، و به همین دلیل بود که استرانگ توانست به جای بزرگنمایی خانه اش در نیویورک ، من را برای صبحانه در نیویورک ملاقات کند.

مقالات جدید خواندنی  آلیسون کارول از Wonder Valley درباره مراقبت از پوست و سلامت کامل بدن

و این ما را به حالت قبل باز می گرداند دوپسیکبه با شروع به پر شدن کافه از مشتریان ، استرانگ در مورد چالش ایجاد این سریال به طور متحرک صحبت کرد ، که امیدوار است “از نظر پرنده از کل بحران مواد افیونی ، در عین حال که در همان زمان نیز در بحران قرار گرفته است ، به مخاطب ارائه دهد. زمان.” ایده نمایش حدود چهار سال پیش شروع شد ، اندکی پس از انتشار دو گزارش در مورد همه گیری و مقصر بودن خانواده ساکلر ، صاحبان تولید کننده OxyContin Purdue Pharma: یکی توسط Patrick Radden Keefe برای اهل نیویورک، دیگری توسط کریستوفر گلازک برای پرسیدنبه هر دو داستان توجه جان گلدوین را به خود جلب کردند ، او ایده کار قوی در پروژه ای درباره ساکلرز را برای استرانگ مطرح کرد.

اما استرانگ به سرعت متوجه شد که باید دامنه خود را گسترش دهند: “من شروع به غواصی کردم و فکر کردم ، این داستان بسیار بزرگتر از خانواده ساکلر است.” “داستان بزرگتر درباره نهادهایی است که قرار است از ما در برابر این سازمان جنایتکار محافظت کنند ، که نه تنها ما را شکست ندادند بلکه به آنها کمک کردند و در موارد خاصی از خود سود بردند. سطوح زیادی برای آن وجود دارد ، و این واقعاً عمیق است. ” سرانجام ، استرانگ با بث میسی ، نویسنده کتاب تحقیقی شروع به کار کرد دوپسیک، زیرا آنها این ایده را به عنوان یک سری محدود به Hulu آوردند. استرانگ در بین جرعه جرعه چای خود گفت: “من فقط بت میسی را دوست دارم ، او فقط یک ثروت ملی است.”

در این مجموعه ، جلسات خشونت بار ساکلرها در موزه های شهر نیویورک برگزار می شود که در آن نام خانواده بر بالهای کل حک شده است. نمایندگان داروسازی (که دو مورد از آنها توسط فیلیپا سو خشمگین و ویل پولتر محفوظ است) در کنفرانس هایی شرکت می کنند که در آنها شراب می خورند و شام می خورند ، با جوایز هنگفت پولی تمسخر می کنند و تشویق می شوند که پزشکان را به استفاده از زبان بسیار خاص ترغیب کنند. در مورد OxyContin ، به ویژه عبارت “کمتر از یک درصد معتاد به مواد مخدر می شوند”. با این حال ، تحقیقات انجام شده توسط مرکز کنترل بیماری ها نشان می دهد که از سال 2009 تا 2019 ، تخمین زده می شود که 500000 نفر بر اثر مصرف بیش از حد مواد افیونی جان خود را از دست داده اند ، و این فقط در ایالات متحده است.

مقالات جدید خواندنی  حضور کلودیا شیفر در اولین نمایش فیلم ترسناک کریسمس، "شب خاموش"

این سریال همچنین بر مقامات سهل انگار دولتی در FDA نور می افکند. تحقیقات توسط بریجت مایر (Rosario Dawson) ، مامور DEA ، که سعی کرد مردم را زود متقاعد کند که OxyContin خطرناک است. پزشکانی که درگیر ترکیب شده بودند (مایکل کیتون) ؛ و افرادی که زندگی آنها بر اثر اعتیاد به محصولشان ویران شده است (کیتلین دیور نقش معدنچی را بازی می کند که پس از تصادف در محل کار با آن دست و پنجه نرم می کند). استرونگ می خواست نشان دهد که “آنچه در پردو می گذرد به همان اندازه عمیق است که در آپالاچیا می گذرد ، که به همان اندازه عمیق است که در وزارت دادگستری اتفاق می افتد.”

وقتی از استرانگ پرسیدم آیا در همه کارهای او موضوع مشترکی وجود دارد یا خیر ، او به “احساس عدالت اجتماعی در قصه گویی در مواردی که برخی از اشتباهات آشکار می شود” اشاره کرد.

او گفت: “قبل از هر چیز هنر باید خوب باشد.” “من فکر می کنم بحث در مورد اشتباهات اجتماعی و مسائل نهادی ، وقتی در هنر به درستی انجام شود ، هنر را بهتر می کند. من سعی می کنم فرهنگ های متفاوتی را پیدا کنم که از سرگرمی های اصلی استفاده نمی کنند و ببینم آیا می توانم این نمایش ها را با نوشتن نویسندگان با آن فرهنگ به دست آورم ، تا داستان های آنها قابل روایت باشد. این نسخه من از بازگشت آسانسور به پایین است و این کار خیریه نیست ، یک تجارت است. من فکر می کنم چیزی واقعاً پویا و انفجاری در آنجا وجود داشته باشد. “

در اواخر گفتگوی ما ، به نظر می رسید که استرانگ در پاسخ به س initialال اولیه خود مبنی بر این که آیا نمایشی مانند دوپسیک می تواند چیزی غیر از افسردگی باشد “نمایش محاکمه ای است که پردو فارما و خانواده ساکلر هرگز آن را تجربه نکرده اند. هدف این است که جنایت آن شرکت و دروغ های آن خانواده مشخص شود. ” استرانگ همچنین گفت که می خواهد بینندگان از آنچه در آن می بینند عصبانی شوند دوپسیکهشت قسمت است. شاید حتی زندگی برخی از افرادی که از شیوع OxyContin تحت تأثیر منفی قرار گرفته اند یا حتی خود به آن معتاد شده اند ، تغییر کند: “این برنامه همچنین به درمان هایی می پردازد که می تواند برای افراد مبتلا به اختلال سوء مصرف مواد مخدر م beثر باشد.” به من فکر می کنم اگر مردم از درمان های خاصی استفاده کنند که بسیار انگ دار هستند اما فوق العاده م effectiveثر هستند ، می تواند جان افراد را نجات دهد. “