ترفند زیبایی مورد علاقه یایا داکوستا پیش از زمان خود بود

این سال برای Yaya DaCosta سال بزرگی خواهد بود. بازیگر و مدل (او تقریباً در چرخه 3 جایزه گرفت مدل برتر بعدی آمریکا، و به فضل جلد ادامه خواهد داد W شش سال بعد) ادعای خود را به عنوان یک بازیگر سخت کوش تلویزیونی ، در شش فصل از مراحل بیمارستان بستری کرده است پزشکی شیکاگو (و ظاهر شدن در آتش و PD بازوهای جهان نمایش). در حال حاضر ، او نقش اصلی را در سریال جدید فاکس بازی می کند ، نوع مردم مابه

بر اساس کتابی به همین نام نوشته لارنس اوتیس گراهام ، نوع مردم ما مطالعه ای از طبقه بالا سیاه پوستان است. در مجموعه ای که توسط کارین گیست ایجاد شده و در کنار لی دانیلز تهیه شده است ، داکستا نقش آنجلا وان را بازی می کند ، مادری از بوستون که به عنوان خدمتکار در مارتا واینارد کار می کند و بعداً تصمیم می گیرد که پس از مرگ مادرش در آنجا زندگی کند ، در حالی که سلسله مراقبت از موهای خود را آغاز کرده است. داکوستا به من گفت: “این سفری است که او درباره خودش می آموزد ، درباره مادرش می آموزد و از این فرصت برای توسعه تجارت خود به گونه ای استفاده می کند که قبلاً نمی توانست داشته باشد.” “و او بسیار گرسنه است.”

تماس از کارولینای شمالی ، جایی که او در حال فیلمبرداری فصل اول است نوع مردم ما، که برای اولین بار در 21 سپتامبر به نمایش در می آید ، داکاستا در مورد کمک خلاقانه خود برای توسعه ظاهر شخصیت خود به عنوان آرایشگر و بهترین نکاتی که در طول سالها برای مراقبت از خود آموخته است – چه در صحنه و چه در خارج از صحنه – صحبت می کند.

آیا قبل از امضای پروژه ، از سابقه مارتا واینارد به عنوان مقصدی برای “نخبگان” سیاه مطلع بودید؟

من در واقع در مورد مارتا تاکستان شنیدم ، اما این به این دلیل بود که به مدارس خاصی می رفتم که بچه ها و بزرگسالان دیگر تابستان خود را در آنجا با خانواده خود می گذراندند. من اهل هارلم هستم و والدینم مربی بودند. چهار فرزندشان باید به بهترین مدارس می رفتند ، این برای آنها یک اولویت بزرگ بود. من در مورد جوامعی که مرفه بودند و زنده نمانده بودند شنیده بودم – می توانید در “بلک وال استریت” جستجو کنید یا برخی از شهرهایی را که زیرساخت های کاملی در سراسر کشور داشتند و توسط نژادپرستان سوزانده شده و کل جوامع را سوزانده بودند ، جستجو کنید. وقتی درباره “نخبگان سیاه” صحبت می شود و اینکه چقدر کوچک و “ناشناخته” بود ، می توان در مورد تاریخ زیادی صحبت کرد ، زیرا این همان چیزی بود که مردم و سیستم های ستمگر در این کشور قصد داشتند.

مقالات جدید خواندنی  آیریس لاو برای 21 سالگی روبرتو کاوالی Y2K پوشید

شخصیت شما آنجلا در تلاش است تا خود و تجارت موهایش را تثبیت کند. آیا اصلاً در انتخاب های خلاقانه ای که برای آن شخصیت انجام شده بود ، از جمله محصولات مختلف مو که ممکن است بخواهد آنها را بفروشد ، مشارکت داشتید؟

در ابتدا ، نه ، من نبودم. به دلیل همه گیری ، قبل از اینکه من برای فیلمبرداری به کارولینای شمالی سفر کنم ، جلسات خلاقانه شخصاً اتفاق نمی افتد. ما هنوز در ابتدای کار خود هستیم و این فوق العاده است که اکنون که این مکالمات و جلسات در حال انجام است ، به عنوان یک همکاری دیده شویم.

آن مکالمات چگونه است؟

وقتی در حال تحقیق درباره چیزی هستیم ، کارهای زیادی می توانیم انجام دهیم ، اما اگر تجربه زنده شما نباشد ، تحقیقات فقط می تواند تا این حد پیش برود. اکنون که از نظر جسمی اینجا هستم و ما بیشتر با یکدیگر آشنا می شویم ، من آنقدر زمان زیادی را صرف توسعه و یادگیری شخصیت خود کرده ام که اکنون می توانم بگویم ، “در واقع ، آنجلا وان این را بیشتر از این دوست دارد.”

شما سالها نه تنها به عنوان بازیگر ، بلکه به عنوان مدل نیز کار کرده اید. چه در حال تولید برای نمایش یا آماده شدن برای عکاسی ، بهترین توصیه زیبایی یا مراقبت از مویی که تا به حال در صحنه فیلمبرداری دریافت کرده اید چیست؟

مدتی طولانی ، شاید سه سال ، مدل نرفتم ، اما نکات و ترفندهایی را انتخاب کردم که برای تصاویر ثابت کار می کند. اینها همان نکات و ترفندهایی نیستند که برای یک دوربین متحرک کار می کنند. چرا؟ زیرا وقتی سر صحنه یک برنامه تلویزیونی هستید ، هر روز سر کار خواهید بود و مجبورید هر روز همان ظاهر را دوباره بازسازی کنید. اگر موهای فر دارید و می خواهید آنها را برای صحنه ای صاف کنید ، هر چند وقت یکبار کار مهمی نیست ، اما اگر هر روز این کار را انجام می دهید ، با شکستگی زیاد و احتمالاً هیچ خط مو در مورد استفاده از کلاه گیس با چسب نیز همین امر صادق است. این باید توسط شخصی که می داند چگونه این کار را با نکات و ترفندهای مختلف انجام دهد ، اعم از پین یا Velcro ، اعمال شود ، زیرا من به سلامت موهای واقعی خود اهمیت می دهم.

تجربه شما در زمینه آرایش موهای خود در طول سالها چگونه تغییر کرده است؟

در طول سالها ، ما شاهد پیشرفت چشمگیری در افراد مورد نظر خود بودیم ، به ویژه بازیگران و مدلهای سیاهپوست که لزوماً بهترین پشتیبانی را نداشتند ، یا مجموعه هایی که افرادی نداشتند که می دانستند چه کار می کنند با موهای بافت دار از لحاظ تاریخی و حتی اخیراً ما به سراغ شخصی که می شناختیم یا شخصی در شهرمان می رفتیم که می توانست ما را برای حضور در محل آماده کند. و هنگامی که ما در صحنه بودیم ، شخص روی صحنه فقط آن را تغییر می داد ، اما شخص روی صحنه اعتبار را دریافت می کرد. اتفاق زیبایی که در حال حاضر در حال رخ دادن است و من واقعاً به انجام آن افتخار می کنم ، آوردن هنرمندان و آرایشگران خارق العاده ای است که سالهاست به آنها اعتماد داریم تا از موهای واقعی و واقعی خود در این پروژه ها مراقبت کنند. Chioma Valcourt موهای من را آرایش کرده است و سالها من را برای کار آماده کرده است ، او یک نابغه خلاق است.

مقالات جدید خواندنی  یو پی اس صنعتی چیست؟

Yaya DaCosta توسط Thais Aquino Photography عکاسی شده است.

آنجلا وان یک آرایشگر است و درست مانند بسیاری از کسانی که در حرفه خود هستند ، هر قسمت مدل موهای خود را تغییر می دهد. برخی از ترفندهایی که برای محافظت از خط موهای خود هنگام تغییر موها در ست استفاده می کنید ، چیست؟

روغن کرچک از نظر حفظ ضخامت ، به ویژه در اطراف محیط برای لبه های من ، دوست خوبی بوده است. وقتی صحبت از حالت دهی به میان می آید ، من دوست دارم موهایم را وقتی خیس هستند از هم جدا کنم. من همیشه از نوک تا ریشه مسواک می زنم و از انتها تا سر خود را کار می کنم. اگر از پوست سر شروع کنید ، می توانید گره های بیشتری ایجاد کنید. وقت می گیرم. اگر لازم است موهایم را برای کار بافته کنم ، از شانه و برس استفاده می کنم ، اما گاهی اوقات اگر کار نمی کنم با انگشتانم زیر دوش می شوم. موهای من دوست دارد وقتی می تواند تنها بماند. [Laughs.]

ظاهر آرایش شما چگونه است؟

من روش های مختلف مراقبت از پوست را پشت سر گذاشته ام ، اما رطوبت بهترین دوست من است. نه در تلویزیون ، زیرا جلوی دوربین شما زیر نورهای زیاد قرار دارید و باید پودر شود. اما روز به روز ، اخیراً استقبال بیشتری از پوست درخشان شده است و حتی محصولاتی که مواد درخشان یا بازتابنده را در آنها قرار می دهند ، زیرا مردم خواهان این درخشش هستند. من به طور طبیعی پوستی درخشان دارم ، بنابراین این برای من یک مزیت است. لازم نیست محصول زیادی روی پوست خود بگذارم. فقط می توانم بگذارم وقتی تن به تن می دهد نفس بکشد.

چه ترفند زیبایی را در جیب پشت خود نگه داشته اید؟

به خاطر دارم که در اوایل دهه 2000 جوان بودم ، قبل از اینکه مژه های تقلبی مورد توجه قرار بگیرند ، من ریمل مژه می زدم و مژه های من به طور طبیعی بسیار فر هستند. برخی از آنها شبیه یک حلقه کامل به نظر می رسند. به همین دلیل ، همیشه سخت است که کسی شلاق کاذب به من بزند. بنابراین من یک لایه ریمل مژه و ابرو می زنم ، منتظر می مانم تا خشک شود و یک لایه دیگر اضافه می کنم و سپس آن را فشار می دهم تا خشک شود. به نوعی مژه ها را صاف می کند. وقتی این کار را کردم ، مردم مرا متهم کردند که مژه های تقلبی دارم!

مقالات جدید خواندنی  کرم مرطوب کننده نیوآ اصل: قیمت و خرید کرم نیوا اصل در زز زاگرس

این را می گویید خیلی خنده دار است ، زیرا صنعت مژه در حال حاضر واقعاً بزرگ شده است.

بعداً روشهای دیگری را برای مدیریت مژه هایم آموختم و در نهایت هنگام کار روی مجموعه ای از پروژه هایی که مژه های من نیاز به تقویت داشتند ، نوار مژه می گرفتم. من آنها را به بخش هایی تقسیم کردم و سپس آنها را زیر مژه ها قرار دادم تا بالای مژه ها. من به خاطر دارم که مردم فکر می کردند کمی عجیب بود و در دو سال گذشته شرکت هایی هستند که در واقع در حال فروش مژه های کوچک هستند. من دوست دارم ، دانگ ، من سالها این کار را می کردم!

مراقبت از خود مورد علاقه شما چیست؟

من تعداد زیادی دارم. من عاشق مدیتیشن هستم. من دوستان فوق العاده ای دارم که روش های مختلفی را به من آموخته اند که بسته به نوع برخورد من از من حمایت می کند. من می گویم ، هی ، من احساس می کنم در صحبت کردن به حمایت بیشتری نیاز دارم یا وارد نقش جدیدی می شوم که نیاز به قوی بودن چاکرای گلو دارد. من یک دوست فوق العاده در منطقه خلیج دارم و او یک داروی گل با عصاره های گل برای من ارسال می کند – همه آن چیزهای ظریف در طبیعت می توانند به طرق غیرمنتظره از ما به شدت حمایت کنند.

چند وقت است مدیتیشن می کنید؟

پدر و مادرم در حدود شش سالگی به من مدیتیشن آموختند. انجام تمرین مدیتیشن واقعاً زیبا بود ، و هنگامی که با سختی و ناراحتی روبرو می شوید ، در واقع یک ضرورت است ، به ویژه در سال گذشته در جریان حرکت BLM ، که هنوز ادامه دارد. اکنون با این سطح از کار دقیق و زندگی در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است و ساختارهای قدرت به چالش کشیده می شوند و چیزهایی که ما آنها را بدیهی می دانیم در حال خرید و فروش هستند ، کارهای زیادی در جریان است. به عنوان یک فرد حساس ، باید از خودم محافظت کنم. همه این موارد من را به شدت حمایت می کند تا بتوانم ظاهر شوم و به آنجلا وان اجازه می دهم تا آنجا که نیاز دارد شدید باشد.